یاس و نارضایتی ستارگان هالیوود از برائت دونالد ترامپ

مارک همیل و جان لجند از جمله افرادی هستند که به این موضوع واکنش نشان داده‌اند

جان لجند در توییتی از میت رامنی تقدیر کرد- Robyn Beck / AF

شخصیت‌های هالیوود نسبت به حکم برائت دونالد ترامپ در محاکمه استیضاح روز چهارشنبه (پنجم فوریه) توسط سنای آمریکا، ابراز یاس و نارضایتی کرده‌اند.

سنای آمریکا که حزب جمهوریخواه در آن اکثریت دارد، در هر دو مورد اتهام علیه آقای ترامپ، او را تبرئه کرده است. تنها یک سناتور جمهوری‌خواه، «میت رامنی» از ایالت یوتا، در تضاد با حزبش (در پیوند با یکی از موارد اتهام) علیه پرزیدنت ترامپ رای داد. این تصمیم وی، رای یک سناتور به برکناری رئیس جمهوری از حزب خودش، اقدامی بی‌سابقه در تاریخ آمریکا به‌شمار می‌رود.   

مارک همیل، جان لجند، بت میدلر و دان چیدل، در میان چهره‌های مشهوری هستند که در توییتر در مورد حکم برائت آقای ترامپ واکنش نشان داده‌اند. بسیاری دیگر از شخصیت‌های هالیوود، از تصمیم میت رامنی استقبال کرده‌اند.

مارک همیل در توییتر نوشت: «ممنونم میت رامنی که کشور را پیش از حزب قرار دادی و برای وجدانت رای دادی. آیا تردیدی وجود دارد که نتیجه (محاکمه) در صورت رای‌گیری محرمانه، بسیار متفاوت می‌بود؟»

جان لجند توییت کرد: «آفرین بر رامنی.»

میدلر در توییت خود نوشت: «ترامپ از تجربه استیضاحش چیزی یاد نگرفته است. او همچنان به کارهای جنایتکارانه‌اش ادامه خواهد داد و جسارت بیشتری هم پیدا خواهد کرد زیرا می‌داند یک بار از مهلکه جسته است. او مثل رابرت موگابه، دیکتاتور زیمباوه خواهد بود که چهل سال دوام آورد و با مرگش در ۹۵ سالگی کشوری ویران شده از خود باقی گذاشت.»

در این میان، چیدل، تنها با واکنش در مقابل توییت آقای ترامپ، با انتشار تصویری گریان گفت که رامنی باید از حزب جمهوری‌خواه اخراج شود.

آلیسا میلانو نوشت: «به این مرد افتخار می‌کنم. من در آلاباما مردم را به پای صندوق‌های رای‌گیری بردم چون به او معتقدم. بار دیگر این کار را تکرار خواهم کرد. داگ جونز به حمایت شما نیازمند است. اعاناتتان را اینجا بدهید تا دوباره انتخاب شود.»

جورج تاکی اظهار کرد: «این کار خیلی شجاعت لازم داشت. برای شرافتت ممنونم سناتور.»

 

بیلی آیکنر هم در توییتی نوشت: «تنها چیزی که می‌دانم این است که ما در نیمه شو خیلی راضی‌تر بودیم.»

در دو ماه گذشته چیزهای بسیاری تغییر کرده است. درماه دسامبر، هالیوود در مقابل این که دونالد ترامپ سومین رئیس جمهوری استیضاح شده تاریخ آمریکا در مجلس نمایندگان است، اظهار خوشنودی کرد.

بنا به توییت آقای ترامپ، انتظار می‌رود که رئیس جمهوری در ساعات بعد از ظهر روز پنجشنبه  (ششم فوریه) در مورد آنچه «پیروزی کشورم بر استیضاح جعلی» خوانده است، بیانیه‌ای صادر کند.

© The Independent