چه کسانی در صدر فهرست بانفوذترین افراد بریتانیا قرار دارند؟

در فهرست امسال دوک و دوشس وست‌مینستر در جایگاه نخست ایستاده‌اند و غیبت شاه چارلز و ملکه کامیلا از ۱۰ نفر صدر فهرست مشهود است؛ ورودی‌های جدید سال ۲۰۲۴ روپرت مرداک و همسر جدیدش، النا ژوکووا، را شامل می‌شود

دوک وست‌مینستر و همسرش‌ــ Getty Image via AFP/Independent Persian Combo

بریتانیایی‌هایی که بیشترین قدرت اجتماعی را دارند در فهرستی جدید رتبه‌بندی شده‌اند، و در همین حال سایر چهره‌های برجسته از جایگاهشان برکنار شده‌اند. 

«فهرست قدرت اجتماعی»، که مجله تتلر (Tatler) منتشر می‌کند، «گزارش سالانه از محلی که قدرت واقعی در جامعه بریتانیا قرار دارد» توصیف می‌شود. ورودی‌های جدید سال ۲۰۲۴ روپرت مرداک و همسر جدیدش، النا ژوکووا، را شامل می‌شود، پس از آنکه این غول حوزه رسانه ماه گذشته برای پنجمین بار ازدواج کرد.

تتلر با اشاره به اینکه ازدواج برای این مرد ۹۳ ساله اجتناب‌ناپذیر بود، افزود: «وقتی قدرتمندترین غول رسانه‌ای جهانید، همیشه خواستگارانی دارید که به پایتان بیفتند.»

غیبت شاه چارلز و ملکه کامیلا از فهرست ۱۰ نفر برتر مشهود بود، به‌رغم اینکه سال گذشته پس از تاج‌گذاری چارلز در صدر فهرست قرار داشتند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

رتبه اول به دوک وست‌مینستر، هیو گروونور، و همسرش اولیویا هنسون تعلق گرفت که اوایل ماه جاری ازدواج کردند.

این اشراف‌زاده میلیاردر در یک مراسم عروسی اعیانی در کلیسای جامع چستر، که شاهزاده ولز ساقدوش داماد بود، با اولیویا هنسون که مدیر ارشد حسابداری است ازدواج کرد.

دیوید لمی، وزیر در سایه مشاور امور خارجه، همراه همسر نقاشش، نیکولا گرین، در رده دوم قرار دارد.

سایر افرادی که به این فهرست اضافه شده‌اند عبارت‌اند از دختر «شهره و خوش‌چهره» جود لاو، آیریس و شریک زندگی فوتبالیستش، ترنت الکساندر‌ـ‌آرنولد.

این مجله نوشته است: «یک زوج شهره و خوش‌چهره جدید در صحنه لندن دیده می‌شوند: زن مدلی با موهای بلوند روشن و دندان نگین‌دار است و مرد فوتبالیست برجسته تیم لیورپول. ویکتوریا بکام دهه ۲۰۰۰ را فراموش کنید و منتظر آن انرژی و جاذبه وگ [زن یا دوست‌دختر ورزشکار مشهور] باشید که آیریس این تابستان به کناره‌های زمین خواهد آورد.»

فهرست کامل وین رونی فوتبالیست و همسرش کالین رونی؛ دیوید بکام و طراح مد، ویکتوریا بکام؛ امیلی میتلیس، مجری پادکست و روزنامه‌نگار؛ کلایو مایری، گوینده خبر بی‌بی‌سی؛ زوج بازیگر، تام هالند و زندایا؛ و سیاستمداران، سر کی‌یر استارمر، رهبر حزب کارگر، و لرد کامرون، نخست وزیر سابق، و همسرانشان را شامل می‌شود.

آنچه در ادامه می‌آید فهرست کامل ۱۰ نفر برتر است:

۱. دوک و دوشس وست‌مینستر

۲. دیوید لمی و نیکولا گرین

۳. دیوید راس

۴. اسکایلر مک و بن چن

۵. ترنت الکساندر-آرنولد و آیریس لاو

۶. روپرت مرداک و النا ژکووا

۷. ایدن و باتیا اوفر

۸. تئو و فلورا رایکرافت

۹. شاران و آیشا پاسریچا

۱۰. پاپی دلوین و آرچی کزیک

فهرست کامل «شاخص قدرت اجتماعی» در شماره اوت مجله تتلر آمده است و از روز پنجشنبه برای فروش عرضه می‌شود. 

© The Independent

بیشتر از جهان