جلسه استیضاح ترامپ؛ سناتورها یا خواب بودند یا مشغول بازی

توصیه تد کروز به سناتورها: «یک جرعه شیر بنوشید»

«مارک میدوز» نماینده جمهوری خواه از ایالت کارولینای شمالی-ALEX EDELMAN / AFP

یک سناتور جمهوری‌خواه در طول جلسه استیضاح ترامپ، حدود 15 دقیقه خوابید. همچنین دیده شد که برخی سناتور‌های دیگر هم مشغول خط خطی کردن کاغذ، خواندن کتاب یا فرفره بازی بودند.   

هنگامی که اتهامات علیه رئیس جمهوری آمریکا در سنا خوانده می‌شد، جیم ریچ، نماینده ایالت آیداهو، در صندلی‌اش فرو رفته، چشمانش را بسته و سرش را روی دست راستش گذاشته بود.

در حالی که دوربین‌های مستقل اجازه فیلم‌برداری از جریان استیضاح را ندارند، یک هنرمند طراح این چرت زدن‌های ساعت پنج و نیم عصر پنجشنبه را ثبت کرد.  

خبرنگاران همچنین مدعی شدند که رهبران جمهوری‌خواه و دموکرات سنا، میچ مک‌کانل و کریستن گیلبرند، نیز برای مدت کوتاهی روی صندلی‌های‌شان به خواب رفتند.

سناتورها در صحن سنا تنها اجازه نوشیدن آب یا شیر داشته و مجاز به صحبت با یکدیگر، مصرف خوراکی‌های سبک یا استفاده از موبایل یا رایانه‌های‌شان نیستند.

این محدودیت‌ها باعث شد که تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه از تگزاس، بازی به نام نوشیدنی استیضاح ابداع کند: "هربار که دموکرات‌های کنگره گفتند «قاچاق مواد مخدر» یا «تمامش کن»... یک جرعه شیر بنوشید!"

همچنین با آغاز روز سوم استیضاح، ریچارد بِر، نماینده جمهوری‌خواه از کارولینای شمالی، چندین فرفره بی‌قراری (اسباب بازی که برای کاهش فشار روانی یا بی‌حوصلگی استفاده می‌شود) میان همکارانش توزیع کرد.

سپس دیده شد که این نماینده جمهوری‌خواه هنگام سخنرانی جرالد نادلر، مسئول استیضاح، مشغول بازی با یکی از انواع آبی رنگ این اسباب‌بازی‌ بود.

دیگر نماینده جمهوری‌خواه ، مارشا بلک‌برن، پذیرفت که در جریان رسیدگی به استیضاح، مشغول خواندن کتابی نوشته کیم استراسل و با عنوان مقاوت (به هر قیمت): چطور مخالفان ترامپ آمریکا را در هم می‌شکنند، بوده است.

او مدعی شد که این کتاب دید‌گاه‌های خوبی نسبت به جریان استیضاح به او داده و افزود مادران پرمشغله در انجام چند کار هم‌زمان عالی هستند.

همچنین دیده شد که رَند پال، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت کنتاکی، مشغول کشیدن کاخ کنگره آمریکا روی کاغذ بود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

قرار است دموکرات‌ها روز جمعه، پیش از اینکه تیم حقوقی ترامپ کار خود را آغاز کند، بحث‌ها و استدلال‌های خود را به پایان برسانند.

جی سکولو، یکی از وکلای ترامپ، گفت که کار تیم حقوقی ممکن است سه روز به طول بینجامد. وی افزود: «ما قرار است برای دفاع از پرونده خود و طرح تناقض‌های پرونده آن‌ها [موافقان ترامپ]، به اندازه کافی از زمان استفاده کنیم. [البته] وقت‌کشی نخواهیم کرد. من اطمینان دارم، فارغ از اینکه این کار شنبه، دوشنبه یا سه‌شنبه انجام شود، این پرونده [به خوبی] از رئیس‌ جمهوری دفاع خواهد کرد. هیچ تردیدی ندارم.»