شارون استون و کریستیانو رونالدو مسحور زیبایی‌های العلا

شارون استون از ابتکارات العلا با هدف حفظ و حمایت از صنایع دستی سنتی قدردانی کرد

کریستیانو رونالدو (راست) و شارون استون در منطقه تاریخی العلا عربستان سعودی-instagram/cristiano-sharonstone

شارون استون، ستاره هالیوود، که هفته گذشته یکی از مهمانان جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ در عربستان سعودی بود، در بازدید از منطقه تاریخی العلا، این مکان را یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مکان‌هایی که تا به حال آنجا بوده است، توصیف کرد.

عرب نیوز به نقل از استون که در هفته اول دسامبر در عربستان سعودی حضور داشت، این کشور را به‌سرعت در حال رشد خواند. او پس از بازدید از مدرسه الدیره، مدرسه‌ای دخترانه در ناحیه هنری الجدیده، و تعامل با صنعتگران محلی متخصص نخل‌بافی، سفالگری، چرم‌سازی، سرامیک و گلدوزی، گفت: «من سال گذشته در عربستان سعودی بودم و حتی نسبت به آن زمان هم میزان رشد و تغییر را قابل‌توجه می‌بینیم، اما این اولین بار است که به العلا آمده‌ام.»

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone)

 او در ادامه به تبلیغات منفی رسانه‌ها اشاره کرد و گفت چیزی که در عربستان سعودی می‌بیند، موجی از رشد حقوق زنان است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

شارون استون همچنین از ابتکارات العلا با هدف حفظ و حمایت از صنایع دستی سنتی قدردانی کرد. او تاکید کرد: «چیزی که العلا را جذاب می‌کند، تبدیل مواد طبیعی مانند سنگ مرمر و چرم به روشی ماهرانه‌، به طرح‌های پیچیده و مدرن است. العلا شهری مدرن با ریشه‌های باستانی است.»

او از مناظر سینمایی و متنوع العلا از جمله سایت میراث جهانی یونسکو، هگرا، نیز دیدن کرد.

استون بازدید از العلا را به حضور در مریخ تشبیه کرد و تاریخ زمین‌شناسی خارق‌العاده‌ آن را بسیار نادر خواند. او فضای این منطقه را برای فیلمبرداری فیلم‌های وسترن و فیلم‌هایی چون «جنگ ستارگان» و «تلماسه» مناسب دانست و آرزو کرد که فیلمسازان به این منطقه بیایند و آن را بررسی کنند.

در همین حال کریستیانو رونالدو، ستاره تیم النصر، نیز از العلا دیدن کرد و در حساب کاربری‌اش در اینستاگرام، تاریخ طبیعی این منطقه را ستود. رونالدو در این پست نوشت: «از میراث انسانی و طبیعی خارق‌العاده العلا در عربستان سعودی شگفت‌زده‌ام.»

بیشتر از زندگی