پنج نکته پوستی به پیشنهاد متخصص زیبایی ویکتوریا بکام

ملانی گرانت لایه‌برداری و استفاده از ماسک‌های ال‌ای‌دی را راه‌هایی برای بهبود کیفیت پوست و تحریک کلاژن‌سازی می‌داند

ویکتوریا بکام یکی از مشتریان قدیمی ملانی گرانت، متخصص زیبایی در لس‌آنجلس است-Instagram/@Victoriabeckham

ویکتوریا بکام یکی از مشتریان قدیمی ملانی گرانت، متخصص زیبایی در لس‌آنجلس، است که در مقدمه کتاب او با عنوان «راهنمایی مدرن برای سلامت پوست»، نوشت: «ملانی خود را به‌عنوان یکی از متخصصان برجسته مراقبت از پوست در جهان ثابت کرده است.»

نشریه ووگ در مطلبی به برخی از نکات برتر این کتاب یا بخش «مدرسه پوست» وب‌سایت گرانت، اشاره کرده است که در ادامه آن‌ها را می‌خوانیم.

یک لایه‌بردار متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنید

گرانت لایه‌برداری منظم (دو تا سه بار در هفته) را به‌منظور حفظ یک سد دفاعی سالم و کارآمد برای پوست ضروری می‌داند، و معتقد است هر فرد باید لایه‌برداری متناسب با نوع پوست خود استفاده کند.

به عقیده او، لایه‌بردارهای شیمیایی به‌ویژه آلفا هیدروکسی اسیدی مانند اسید گلایکولیک برای پوست مختلط بهترین است.

او همچنین پوست‌های چرب و پر از منافذ را از لایه‌بردار فیزیکی (اسکراب ترکیبات شوینده‌ای که حاوی ذرات ریز ساینده برای پاکسازی پوست‌اند) برحذر می‌دارد و به جای آن پیشنهاد می‌کند از یک لایه‌بردار شیمیایی ملایم مانند بتا هیدروکسی اسید (BHA) و پلی هیدروکسی اسید (PHA) برای نفوذ به عمق پوست و حذف تمام ناخالصی‌ها استفاده کنند.

گرانت برای پوست‌های حساس، یک لایه‌بردار PHA مانند گلوکونولاکتون و اسید لاکتوبیونیک را پیشنهاد می‌کند که ضمن لایه‌برداری، خواص مرطوب‌کنندگی و ضدالتهابی دارند و کمتر باعث تحریک پوست می‌شوند.

در نهایت او برای پوست‌های خشک یک محصول مبتنی بر لاکتیک اسید را پیشنهاد می‌کند که خاصیت ضدمیکروبی دارد و یکی از ملایم‌ترین اشکال آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است.

در استفاده از ترکیبات موثر زیاده‌روی نکنید

«کمترین بیشترین است»؛ این یکی از باورهای ملانی در مورد مراقبت از پوست است. به عقیده او اگرچه که استفاده از ترکیبات موثر (ترکیبات فعال: ترکیباتی که نقش اصلی را در کارایی یک محصول دارند) مهم است، اما باید در استفاده از آن‌ها احتیاط کرد.

گرانت توصیه می‌کند که ترکیبات موثر را با دوز‌های پایین (مقدار کم) به برنامه مراقبت از پوست خود وارد کنیم تا تحمل پوست به‌تدریج بیشتر شود.

برای انجام این توصیه، او می‌گوید که هر بار فقط یک اسید را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید و قبل از معرفی یک محصول حاوی ماده موثر، یک ماه صبر کنید. همچنین در اوایل استفاده از یک اسید یا رتینول بهتر است با هفته‌ای دو مرتبه استفاده شروع کرد و به مرور دفعات استفاده در طول هفته را افزایش داد.

ویتامین سی را زیر ضدآفتاب بزنید

گرانت توصیه می‌کند که قبل از استفاده از ضدآفتاب ویتامین سی بزنیم. دلیل آن این است که ویتامین سی اثر ضدآفتاب را‌ ۱۰‌ برابر افزایش می‌دهد.

مطالعات نشان داده‌اند که استفاده از آنتی‌اکسیدان قوی ویتامین سی، از پوست در برابر رادیکال‌های آزادی که اشعه‌ خورشید تولید می‌کند و برای آن بسیار مضر است، محافظت می‌کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

البته ملانی روی یک نکته تاکید زیادی دارد و آن هم اهمیت استفاده از ضدآفتاب، هر روز در تابستان و زمستان است، و یادآوری می‌کند که میزان ضدآفتاب موجود در محصولات آرایشی کافی نیست.

او می‌گوید: «اگر فقط یک کار برای پوست خود انجام می‌دهید، باید استفاده از کرم ضدآفتاب باشد. محافظت در مقابل خورشید در واقع بخش جدایی‌ناپذیری از مجموعه کارها برای پیشگیری از پیری است که رتینول و ماسک درمانی ال‌ای‌دی نیز در آن جای دارند.»

به گفته گرانت، ضدآفتاب باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از خروج از منزل استفاده شود و در طول روز هر سه تا چهار ساعت یک بار تمدید شود، زیرا زمان محافظت اغلب ضدآفتاب‌ها چهار ساعت است.

ماسک ال‌ای‌دی (LED) تنها ابزار زیبایی که شما نیاز دارید

اگر گرانت بخواهد توصیه کند که یک ابزار زیبایی در خانه داشته باشید، آن یک ماسک صورت ال‌ای‌دی است. او معتقد است که آن‌ها به تقویت تولید کلاژن، آب‌رسانی، التیام پوست و کاهش عیوب کمک می‌کنند.

اما در عین حال توصیه می‌کند که روی یک دستگاه واقعا خوب سرمایه‌گذاری کنید و دو تا سه بار در هفته از آن استفاده کنید.

گرانت توضیح می‌دهد که سه نوع درمان LED وجود دارد؛ نور قرمز، نور سفید و نور آبی. او در ادامه اشاره می‌کند که هر کدام از این نورها با فرکانس‌های متفاوتی به پوست نفوذ می‌کنند و به درمان مشکلات پوستی خاصی می‌پردازند.

نور قرمز انرژی سلولی را برای تسریع ترمیم پوست، تحریک کلاژن‌سازی، افزایش آب‌رسانی و بهبود گردش خون برای معکوس‌کردن آسیب افزایش می‌دهد.

نور سفید سلول‌های عمیق‌تر را هدف قرار می‌دهد تا روند بهبودی را آغاز کنند، قرمزی و تحریک پوست و لک‌های قهوه‌ای را کاهش می‌دهد و سلامت پوست را ارتقا می‌دهد.

گرانت می‌گوید که ترجیح می‌دهد نور سفید را با نور قرمز ترکیب کند، تا اثر جوان‌سازی بیشتری از آن‌ها ببیند.

نور آبی نیز باکتری‌های مولد آکنه را از بین می‌برد و باعث شفافیت پوست می‌شود و در عین حال قرمزی و التهاب آن را تسکین و کاهش می‌دهد.

درمان آرامش‌بخشی که به راحتی می‌توانید در خانه انجام دهید

ملانی گرانت روش درمانی مادربزرگ‌ها را در استفاده از ترکیبات تازه درون یخچال برای از بین بردن پف و آب‌رسانی مجدد دور چشم می‌ستاید. او معتقد است که حلقه‌های خیار برای بهبود تیرگی پوست دور چشم موثرند و وقتی سرد استفاده می‌شوند، به انقباض عروق خونی که باعث ایجاد رنگدانه‌‌های تیره می‌شوند، کمک می‌کند.

گرانت توصیه می‌کند حداقل ۱۰ دقیقه بگذارید حلقه‌های خیار روی پوست دور چشمتان بمانند. او همچنین چای کیسه‌ای را که در آب داغ خیس شده و سپس در یخچال خنک شده است، برای کاهش تیرگی دور چشم موثر می‌داند، زیرا کافئین نقش مهمی در ایجاد ظاهری سرحال و شاداب دارد.

بیشتر از زندگی