با وجود سرقت بزرگ، همه‌چیز در «بالمین» روبه‌راه است

روستینگ قبل از نمایش گفت که خیاط‌های او توانستند حدود ۷۰ درصد از لباس‌های گم‌شده را دوباره بدوزند

اولیویه روستینگ در این چند سال نشان داده است که حاضر نیست از هیچ فاجعه و مشکلی، چه در زندگی شخصی و چه در کار، برای شهرت بیشتر استفاده کند. او کسی نیست که هرگز در نقش قربانی فرو‌ رود، حتی بعد از ربوده شدن ۵۰ قطعه از مجموعه بهارتابستان ۲۰۲۴ بالمین در سرقت یک کامیون تحویل از فرودگاه شارل دوگل، ۱۰ روز قبل از نمایش در هفته مد پاریس، او بار دیگر کنترل اوضاع را به دست گرفت و ورق را برگرداند.

از قطعات دزدیده ‌شده تاکنون تنها سه جعبه کشف‌ شده است، اما پلیس آن‌ها را برای انگشت‌نگاری و تحقیقات بیشتر نگه داشت و پیدا شدن آن‌ها کمکی به نمایش هفته مد پاریس این خانه مد نکرد.

روستینگ در پشت صحنه قبل از نمایش گفت که خیاط‌های او توانستند حدود ۷۰ درصد از لباس‌های گم‌شده را دوباره بدوزند، کاری که شاید برای خیلی از خانه‌های مد دست‌نیافتنی به نظر بیاید.

روستینگ احتمالا برای این نمایش بهاری با انتقادهایی مواجه شود و به نظر می‌رسید که او در پشت صحنه خود را برای این موضوع آماده کرده بود، چراکه می‌دانست که طرح‌های رنگارنگ، گل‌دار و مجسمه‌وار او دقیقا با روند لوکس آرام و شیک ساده و کاربردی که در پاریس مورد توجه قرار‌ گرفته است، سازگار نیستند.

او گفت: «نمی‌خواهم سعی کنم نقش یک طراح مینیمالیستی (کمینه‌گرا) را بازی کنم، چون در نهایت این‌طور نیستم. فکر می‌کنم آنچه امروز مردم باید به آن توجه کنند قدرت هویت و دی‌ان‌ای است. چرا که یک چیز وجود دارد که شما، صرف‌نظر از مدها و موج‌ها، نباید آن را از دست بدهید؛ این‌که چه کسی هستید. من ترجیح می‌دهم به خاطر چیزی که هستم از من متنفر باشند تا اینکه برای چیزی که نیستم دوستم داشته باشند. این همیشه شعار من بوده است.»

این طراح برجسته بارها ثابت کرده که اغلب از دیگران جلوتر است، او از اولین کسانی است که از دنبال‌کنندگان شخصی خود در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کند، سوپرمدل‌های دهه ۹۰ را در یک کارزار باز‌می‌گرداند، مردم را به شرکت در هفته‌های مد دعوت می‌کند، در دنیای متاورس فعالیت می‌کند و یک مجموعه کپسول باربی را رونمایی کرده است.

بالمین در سال ۲۰۱۱، زمانی که روستینگ تنها ۲۵ سال داشت، او را به‌عنوان طراح اصلی خود منصوب کرد. اینکه او تاکنون در این صنعت دوام آورده است، آن‌هم درجایی که معمولا یک طراح بعد از چند فصل کنار می‌رود، خود یک موفقیت است. با این حال، گذشته قابل‌توجه او می‌تواند کلید موفقیت روستینگ باشد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او سال گذشته درباره گذشته و اتفاقات تلخ و شیرین گذشته صحبت کرد. در سال ۲۰۱۹ پس‌ازآنکه تصمیم گرفت فیلم مستند پسر شگفت‌انگیز (Wonder Boy) را درباره زندگی‌اش با همکاری شبکه پخش فیلم نتفلیکس بسازد، رازهای زندگی گذشته‌اش آشکار شد. اولیویه را یک زوج سفیدپوست از طبقه متوسط به فرزندی پذیرفتند. او بعدها متوجه شد که مادرش زمانی که او را به دنیا آورد تنها ۱۵ سال داشت، پدرش ۲۵ ساله بود، اما رابطه آن‌ها عاشقانه یا با رضایت هم نبوده است.

او درباره تجربه زندگی با مادرخوانده و پدرخوانده‌اش گفت: «ازآنجایی‌که از یک یتیم‌خانه آمده بودم، همیشه سعی کردم والدینم را ناامید نکنم، بچه بی‌نقص و دانش‌آموز کاملی باشم. همیشه فکر می‌کردم کافی نیستم. فکر می‌کردم که مرا به یتیم‌خانه بازمی‌گردانند.» او در مورد گفتن اینکه هم‌جنس‌گراست به آن‌ها تردید داشت. البته آن‌ها از شنیدنش متعجب و ناراحت نشدند.

فاجعه چطور رخ داد؟

یک شب در سال ۲۰۲۰ درحالی‌که او در خانه با یکی از دوستانش شام می‎‌خورد، ناگهان شومینه اتاق منفجر شد و صورت و بدنش را سوزاند. او بیش از یک ماه در بیمارستان بستری بود و سپس یک دوره نقاهت هم در خانه داشت و پرستاران از او مراقبت کردند. او این حادثه را مانند یک راز تا زمان بهبودی نسبی فاش نکرد.

در دنیای مد و جایی که هر حاشیه‌ای خبرساز است، روستینگ عزمش را جزم کرده بود تا با مجموعه‌هایش ماندگار شود. او جمله مشهور جورجیو آرمانی را زندگی می‌کند که: «جلب‌توجه با ماندگاری فرق دارد».

بیشتر از مُد و زیبایی