محصولی که راز درخشش پوست مرلین مونرو بود

همکلاسی مونرو دلیل «پوست درخشان» او را فاش کرد

مرلین مونرو چند هفته قبل از درگذشت در سن ۳۶ سالگی، ۵ آگوست ۱۹۶۲/AFP

شاید مرلین مونرو به بهترین محصولات مراقبت از پوست در دنیا دسترسی داشته، اما برای درخشان شدن پوستش از یکی از محصولات داروخانه‌ای معروف استفاده می‌کرده است.

رنه تیلور بازیگری که در دانشکده تئاتر هم‌کلاسی مونرو، این مدل فقید، بوده گفته که او برای مرطوب‌سازی پوستش عادت خاصی داشته و مقدار زیادی وازلین به پوستش می‌زده است.

تیلور هنگام صحبت در مراسم جشن ۵۰ سالگی مؤسسه تئاتر و فیلم  لی استراسبرگ از این توصیه هم‌کلاسی‌اش در زمینه زیبایی یاد کرد.

به گزارش تارنمای پیج سیکس، تیلور گفت «پوست مرلین مونرو درخشان‌ترین پوستی را داشت که به عمرم دیده‌ بودم. یک روز همراه با لی استراسبرگ وارد کلاس شد و مجبور شدم ازش بپرسم با پوستش چه می‌کند.»

«مرلین به من گفت: «من هر روز صبح به کل بدنم وازلین می‌زنم و بعد می‌روم سه ساعت در حمام آب داغ می‌‌مانم. با این کار پوستم برق می‌زند.»

اما به گفته تیلور این روش در مورد او جواب نداد.

او گفت «من هم رفتم و این کار را امتحان کردم و نزدیک بود غرق شوم.»

متخصص پوست مونرو، ارنو لازلو، اعلام کرد او هم‌چنین از کرم مرطوب کننده‌ای به نام فلیتیل فعال استفاده می‌کند. او علاوه بر اینکه با ژله نفت یا همان وازلین حمام می‌کرد، از این محصول قبل از اینکه مواد آرایشی را به صورتش بمالد نیز استفاده می‌کرد تا پوستش همیشه به نظر مرطوب بیاید.

بنا بر گزارش مجله ووگ، مونرو هر روز از کرم پاک‌کننده خنک پوند، کرم هشت ساعته الیزابت آردن و روغن زیتون نیز برای مراقبت از پوستش استفاده می‌کرد تا پوستی شاداب و درخشان داشته باشد.

این مدل که در سال ۱۹۶۲ در سن ۳۶ سالگی درگذشت از پوستش نیز در برابر نور آفتاب محافظت می‌کرد چون فکر می‌کرد «پوست برنزه دیگر جذابیتی ندارد... تازه سالم‌تر هم نیست» و دلش می‌‌خواست «تمام بدنش سفید باشد.»

© The Independent

بیشتر از زندگی