درخشش ستاره‌ها در شب افتتاحیه جشنواره فیلم دریای سرخ

جکی چان، اسپایک لی و نادین لبکی به جشنواره دریای سرخ عربستان سعودی می‌روند تا به جمع مهمانان نامی این جشنواره اضافه شوند

جشنواره بین‌المللی فیلم دریای سرخ عربستان سعودی، هم‌زمان با برگزاری دومین دوره‌اش در شهر ساحلی جده، از فهرست پرستاره مهمانان و یک برنامه گفت‌وگوی صمیمانه با نامداران سینما پرده‌برداری کرد.

سخنرانان مهمان این جشنواره که دومین دوره‌اش را برگزار می‌کند شامل برندگان اسکار، اسپایک لی و جکی چان، نامزدهای اسکار، اندی گارسیا و لوکا گوادانینو و همچنین بازیگرانی همچون آکشی کومار، نلی کریم، رانبیر کاپور و هریتیک روشن و بازیگر- کارگردان، نادین لبکی‌ است.

گروهی از کارگردانان برتر، ازجمله گای ریچی، گوریندر چادا، اندرو دومینیک، فاتح آکین، عادل الاربی و بلال فلاح، کائوتر بن‌هانیا، میشل اوسلوت و گاسپار نوئه نیز درباره مسیر حرفه‌ای خود صحبت خواهند کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

محمد الترکی، مدیرعامل جشنواره فیلم دریای سرخ می‌گوید: «برنامه گفت‌وگوهای ما که در جشنواره امسال برگزار می‌شود، برخی از صداهای پیشرو در سینمای بین‌المللی، بالیوود و عرب را گرد هم آورده است و آن‌ها مسیرشان به پرده نمایش و خردی را که در این راه آموخته‌اند، به اشتراک می‌گذارند.

ما خوشحالیم که می‌توانیم صدای آن‌ها را هر چه بیشتر با مخاطبان سعودی به اشتراک بگذاریم و این گروه واقعا متنوع را با مجموعه قدرتمندی از گفت‌وگوهای صمیمانه و عمیق ارج نهیم.»

دومین دوره جشنواره فیلم دریای سرخ که از ۱ تا ۱۰ دسامبر برگزار می‌شود، پنجشنبه اول دسامبر با نمایش فیلم کمدی رمانتیک شکار کاپور با نام «چه ربطی به عشق دارد؟» با هنرمندی لیلی جیمز و شازاد لطیف آغاز می‌شود. امسال یک بخش جدید با نام گفت‌وگوی درونی (In-Conversation) هم به مجموعه‌ای از نمایش ۱۳۱ فیلم بلند و کوتاه از ۶۱ کشور اضافه می‌شود.

بیشتر از فرهنگ و هنر