مقام‌های آلمان: سپاه پاسداران پشت حمله به مراکز یهودیان است

این پرونده در چارچوب «تروریسم دولتی» دسته‌بندی شده است

در تحقیقات پلیس آلمان، از یک فرد ایرانی-آلمانی به‌اسم «رامین.ی» نام برده می‌شود که سال گذشته به ایران فرار کرده است - Christoph Soeder / dpa / AFP

بررسی‌های پلیس و مقام‌های قضایی آلمان نشان می‌دهد حکومت ایران پشت مجموعه‌ای از حملات برنامه‌ریزی‌شده به کنیسه‌ها و برخی دیگر از مراکز یهودیان آلمان بوده است.

چند رسانه آلمانی روز پنجشنبه اول دسامبر (دهم آذرماه) به‌استناد تحقیقات قضایی دادستان کل ایالت نوردراین-وستفالن آلمان نوشتند عوامل وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در حملات اخیر به شماری از کنیسه‌ها در شهرهای مختلف آلمان، از جمله در اسن، دورتموند و بوخوم، دست داشته‌اند.

بر پایه گزارش‌ها، این حملات شامل تیراندازی به کنیسه‌ای در شهر اسن و همچنین آتش‌سوزی نافرجام در کنیسه‌ای دیگر در شهر بوخوم می‌شود.

در این گزارش‌ها، اعضای هسته‌های «تروریستی» فعال وابسته به سپاه پاسداران در آلمان، «ایرانی» معرفی شده‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

روزنامه تایمزاسرائیل نیز روز پنجشنبه اول دسامبر (۱۰ آذرماه) در گزارشی به‌نقل از منابع آلمانی نوشت: جوزف شوستر، رئیس شورای مرکزی یهودیان آلمان نیز در معرض خطر جدی و ترور عوامل وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

در گزارش رسانه‌های آلمانی، جزئیات بیشتری درباره چگونگی طرح حمله به شوستر و زمان آن ارائه نشده است.

در تحقیقات پلیس و مقام‌های قضایی آلمان، از یک فرد دوتابعیتی ایرانی-آلمانی با اسم «رامین.ی»، به‌عنوان یکی از عوامل وابسته به سپاه پاسداران نام برده می‌شود.

 تحقیقات پلیس آلمان نشان می‌دهد «رامین.ی» سال گذشته از آلمان خارج شده و به ایران فرار کرده است.

روزنامه تایمزاسرائیل، در بخش دیگری از گزارش روز پنجشنبه خود، به‌نقل از مقام‌های قضایی آلمان، نوشت: این پرونده در چارچوب «تروریسم دولتی» دسته‌بندی شده است.

بیشتر از جهان