کارکنان پارک حیات‌وحش بچه گوریل طرد شده را نجات دادند

مادر بچه گوریل بعد از آنکه پدر نوزاد او را دزدید فرزندش را طرد کرد

کارکنان پارک حیات‌وحش موگو در موگوی استرالیا، در هفته‌های اخیر مشغول نگهداری از بچه‌گوریلی بوده‌اند به‌نام «کایوس»، که مادر و پدرش او را نپذیرفته بودند. 

پس‌از به‌دنیا آمدن کایوس، قرار بود مادرش، کینزی، برای برداشتن جفت، تحت عمل جراحی قرار گیرد، اما پدر کایوس، کیسان، به دلایل نامعلومی، بچه‌اش را برداشت و درست در زمان حیاتی برای تغذیه نوزاد، او را با خود برد. هنگامی که کارکنان بعد از ۱۴ ساعت توانستند کایوس را برگردانند، او به ذات‌الریه مبتلا شده بود. اما بعد از آن، مادر کایوس او را نپذیرفت و اینجا بود که چاد استیپلز، سرپرست پارک حیات‌وحش، به‌همراه کارکنان، مراقبت از گوریل جوان را آغاز کردند. 

استیپلز به روزنامه ساندی‌تلگراف گفت: «اولین شبی که پیش من بود، با وجود اینکه همه درمان‌های لازم را دریافت کرد، می‌دانستیم همچنان سایه خطر بالای سر اوست.» سرپرست پارک حیات‌وحش موگو در ادامه، گفت: «چیزی که باعث می‌شد ضربان قلبش پایین بیاید و تنفس پایداری پیدا کند، وقتی بود که او را روی سینه‌ام می‌گذاشتم تا صدای قلبم را گوش بدهد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

طی روزهای بعد، استیپلز در حساب‌های خود در رسانه‌های اجتماعی، اخبار مربوط به کایوس را به‌روزرسانی می‌کرد. او یک‌بار در حساب فیسبوک خود نوشت: «پسر کوچک زیبای ما آرام‌آرام در راه سلامتی قدم برمی‌دارد. او هنوز تحت درمان دارویی است، اما درخشش چشمانش همه ما را امیدوار کرده است». 

یک هفته پس از شروع درمان، استیپلز خبر داد که بالاخره توانسته‌اند لوله‌های تغذیه و اکسیژن را از او جدا و مصرف دارو را قطع کنند. او در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد: «کایوس کوچولو در سه هفته گذشته تمرکز مطلق من بوده است. او اکنون یک نوزاد کوچک است، اما امیدوارم در آینده قوی و زیبا ببینمش، درحالی‌که خانواده‌اش از او مراقبت می‌کنند.»

هرچند مراقبت‌های بهداشتی و رسیدگی به نیازهای پزشکی کایوس، ازجمله مسئولیت‌های کارمندان پارک حیات‌وحش است، اما آن‌ها باید حواسشان به مراقبت عاطفی او هم باشد. استیپلز در این باره گفت: «کایوس باید بداند که او را مانند یک نوزاد دوست دارند و از او محافظت می‌کنند، و لطفا بدانید که من شبانه‌روز این کار را انجام می‌دهم.»

کایوس اکنون سه کیلوگرم وزن دارد، که یک کیلوی آن، حاصل مراقبت‌های استیپلز است.

بیشتر از زندگی