تصویر زلنسکی و همسرش اولنا بر جلد مجله ووگ:‌ «این زن عشق من است»

بانوی اول اوکراین اولینا زلنسکا در مصاحبه با ووگ بی‌پرده درباره ازدواجش با رئیس‌جمهوری، ولودیمیر زلنسکی، صحبت کرد

Sergei GAPON / AFP

بانوی اول اوکراین اولنا زلنسکا ستاره روی جلد شماره جدید دیجیتالی مجله ووگ است.

در این مصاحبه که طیف وسیعی از موضوع‌ها را در بر می‌گیرد و به‌صورت حضوری در کیف انجام شده است، بانوی اول که دو فرزند دارد درباره حدودا ۲۰ سال‌ زندگی مشترک با رئیس‌جمهوری ولودیمیر زلنسکی، ماجراهایی که در کنار هم داشته‌اند و جدایی فرزندانش از پدرشان در حمله روسیه به اوکراین که همچنان ادامه دارد، صحبت کرد.

زلنسکا که نام و نام خانوادگی شناسنامه‌ای خودش اولنا کیاشکو است در دبیرستان شهرشان کریفیی ریه واقع در جنوب شرقی اوکراین با همسر آینده‌اش آشنا شد. قرارهای آشنایی این دو در دوره دانشگاه شروع و به تشکیل یک گروه اجرای طنز منجر شد. در سال ۲۰۰۳ شرکت فیلمسازی کوارتال ۹۵ را پایه‌گذاری کردند و برنامه طنز محبوب «شب‌های کوارتال» را ساختند که زلنسکی ستاره آن و زلنسکا نویسنده‌اش بود.

زلنسکا در مصاحبه با ووگ توضیح داد در نخستین دیدار با زلنسکی، حس شوخ‌طبعی مشابه‌شان باعث شد در ابتدا به سوی هم جذب شوند. او گفت: «احتمالا شوخ‌طبعی بین ما کشش متقابل ایجاد کرد» و افزود زلنسکی در اوایل رابطه‌شان سعی داشت  او را با جوک گفتن بخنداند.

رئیس‌جمهوری هم تاییدکنان گفت: «این طور نبود که همیشه از جوک‌هایی که می‌گفتم خوشش بیاید. خیلی مشکل‌پسند است.»

رئیس‌جمهوری زلنسکی در اولین دیدار بیشتر بر «چشمان و لبان» زلنسکا متمرکز بود، اما وقتی شروع به صحبت با هم کردند طولی نکشید که بیشتر عاشقش شد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

زلنسکی گفت: «این همان لحظه‌ای است که از دوست داشتن به عشق می‌رسی و این اتفاقی بود که برای من افتاد.»

این دو نفر در سال ۲۰۰۳ ازدواج کردند و یک سال بعد دخترشان اولکساندرا به دنیا آمد. اولنا در سال ۲۰۱۳ فرزند دومشان، پسری به نام کیریلو، را به دنیا آورد. از ماه فوریه که جنگ در اوکراین آغاز شد رئیس‌جمهوری زلنسکی مانند بسیاری از خانواده‌های اوکراینی به دلایل امنیتی از فرزندانش جدا بوده است. زلنسکا می‌توانسته فرزندانش را ببیند اما قبول دارد که جدایی از پدر برای اولکساندرا و کیریلو نیز دشوار بوده است.

همسر زلنسکی در مورد فرزندانش گفت: «اگر جدا از هم بودیم حتی نمی‌دانم چطور این ماه‌ها را سر کرده بودم. وضعیت (زلنسکی) از این لحاظ خیلی دشوارتر است. رنج می‌کشد. بچه‌های من هم، چون همدیگر را نمی‌توانند ببینند.»

رئیس‌جمهوری زلنسکی در ادامه همین مصاحبه گفت بابت امنیت خانواده «تا مرز از پای در آمدن نگران» بوده است و دوست ندارد بابت دوباره دور هم جمع شدن «به خطر بیفتند.».

بیش از همه هم، به زلنسکا افتخار می‌کند که در این روزگار دشوار راهنمای فرزندانشان و مردم اوکراین بوده است.

او گفت: «او از اول شخصیتی قوی داشت و احتمالا قوی‌تر از آنی است که فکر می‌کرد. این جنگ و در واقع تمام جنگ‌ها احتمال دارد باعث شود ویژگی‌هایی را بروز دهیم که هرگز انتظار نداشتیم از آن‌ها برخوردار باشیم.»

زلنسکی تاکید کرد همسرش که به گفته وی «نقش بسیار نیرومندی» برای زنان اوکراین ایفا می‌کند و بقیه خانواده‌اش باید سرمشق مردم اوکراین باشند.

او افزود: «او عشق من است اما صمیمی‌ترین دوست من هم هست. اولنا واقعا بهترین دوست من است. وطن‌پرست هم است و از صمیم قلب عاشق اوکراین است. درست است. مادری عالی هم هست.»

نسخه‌ای از مصاحبه اولنا زلنسکا در شماره اکتبر ووگ منتشر خواهد شد.

© The Independent

بیشتر از زندگی