درخشش جواهرات شوپارد بر گردن دیالا، مدل ایرانی‌-لبنانی، در جشنواره کن

مکی در فهرست ۱۰۰ چهره عرب قدرتمند زیر ۴۰ سال مجله «تجارت عربی» معرفی شد

دیالا مکی، مدل و مجری برنامه مشاهیر در تلویزیون دبی، در جشنواره فیلم کن امسال جواهرات ویژه شوپارد را به نمایش گذاشت. او در مراسم فرش قرمز کن یک جفت گوشواره از مجموعه جواهرات فاخر شوپارد را به گوش آویخت.  

دیالا مکی، متولد  ۱۳۶۰ در تهران، پدری لبنانی و مادری ایرانی دارد. پدرش هنگام تحصیل در ایران با مهرانه، مادر دیالا، آشنا شد و ازدواج کرد. دیالا در سن ۱۶ سالگی کار خود را در حرفه مدل شدن آغاز کرد. او فارغ‌التحصیل دانشگاه آمریکایی لبنان در رشته رسانه است و پس از گذراندن مقطع کارشناسی ارشد در رشته امور بین‌الملل در دانشگاه لبنان، مجری شبکه تلویزیونی «مستقبل لبنان» شد. 

در سال ۲۰۰۴، مکی به تلویزیون دبی پیوست و یک برنامه سرگرمی هفتگی به راه انداخت که جشنواره‌های بزرگ فیلم از جمله جشنواره‌های فیلم کن، ونیز و برلین تا نمایش هفته های مد در نیویورک، لندن و پاریس را پوشش می دهد و با طراحان بزرگ مد و ستارگان سینما گفتگو می کند. در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، مکی در فهرست ۱۰۰ چهره عرب قدرتمند زیر ۴۰ سال مجله «تجارت عربی» قرار گرفت. او سال گذشته مدرک کارشناسی ارشدش را از دانشگاه آمریکایی ابوظبی دریافت کرد. دیالا به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و فرانسه مسلط است.

در حال حاضر، مکی میزبان برنامه مستند مشاهیر درباره سبک زندگی و مد در تلویزیون دبی است.

 

بیشتر از مُد و زیبایی