گران‌ترین استراحتگاه جهان کجاست؟

گران‌ترین اقامتگاه جهان پس از بازگشایی دوباره بعد از دوران همه‌گیری قیمت خود را ۵۵ هزار دلار کاهش داد

زمانی که جزیره خصوصی بانوا (Banwa) در فیلیپین در ماه می ۲۰۱۹ افتتاح شد، قیمت اقامت در آن شبی صد هزار دلار بود. این تفرجگاه مجلل شامل ۶ ویلای ساحلی در کنار اقیانوس، جکوزی‌های بزرگ و استخرهای ویژه است و علاوه بر این‌ها ۱۲ اتاق رو به باغ با چشم‌اندازهای گسترده از جزیره دارد.

محوطه این اقامتگاه تمام امکانات تفریحی موردنیاز مهمانان، از اسپا گرفته تا محل نوشیدن را دارد و ساکنان به جت اسکی و قایق‌های تفریحی نیز دسترسی دارند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بلافاصله پس از آغاز همه‌گیری در سال ۲۰۲۰ این تفرجگاه تعطیل شد. پس از گذشت یک سال و نیم سخت، هنگامی‌ که این اقامتگاه در ماه می ۲۰۲۱ بازگشایی شد، هزینه اقامت در آن بسیار کاهش یافته بود: نرخ جدید اقامت شبی ۴۵ هزار دلار بود.

کاهش هزینه اقامت بخشی از تلاش این اقامتگاه برای بازسازی شهرت خود به عنوان گران‌ترین استراحتگاه جهان است.

بانوا اکنون می‌خواهد به عنوان یک مقصد «حباب سفر هوایی» شناخته شود که در میان همه‌گیری تعطیلات لوکس «بدون جمعیت» را ارائه می‌دهد. ظرفیت آن نیز کاهش یافته است: بانوا اکنون تنها به ۳۶ نفر اجازه می‌دهد تا در طول اقامت در جزیره بمانند که نسبت به ظرفیت ۴۸ مهمان آن در زمان افتتاح کمتر شده است.


این استراحتگاه امکان سفرهای هوایی خصوصی را هم برای مهمانان خود فراهم کرده است.


البته قیمت تخفیف خورده در صورت حداقل سه شب اقامت ارائه می‌شود، به این معنا که حتی با کاهش قیمت، مهمانان باید حداقل ۱۳۵ هزار  دلار برای اجاره جزیره هزینه کنند.

استراحتگاه در ابتدا فقط برای اجاره کل جزیره بود، اما اکنون ویلاهای مجزا هم برای رزرو در دسترس هستند. نرخ کرایه ویلاها با حداقل سه شب اقامت، از شبی ۲۵۰۰ دلار برای دو مهمان شروع می‌شود.

این ویلاها محبوب‌ترین گزینه برای مهمانانی هستند که در جزیره اقامت می‌کنند. هر ویلا دارای پیشخدمت مخصوص و وعده‌های غذایی کامل است که شامل صبحانه، ناهار، میان وعده انتخابی بعدازظهر و شام می‌شود.

این استراحتگاه در بهشت گردشگری پالاوان در دریای سولو، جایی که بسیاری از مشهورترین جزایر خصوصی فیلیپین در آن قرار دارند، واقع شده است.

چیزی که بانوا را از دیگر جزایر این منطقه متمایز می‌کند این است که بانوا یک جزیره باغی با چشم‌اندازی زیبا و بر خلاف دیگر نقاط پالاوان خالی از حیوانات خطرناک است که آن را تبدیل به یک پناهگاه و بهشت خصوصی کرده است.

بیشتر از زندگی