تندیس «مومی بیانسه» در موزه مادام توسو

بیانسه در کنار خاندان سلطنتی

Instagram/madametussauds

 

از مجسمه مومی بیانسه، با لباسی که در شو «کوچلا» در سال ۲۰۱۸ پوشده بود، در موزه «مادام توسو» در لندن رونمایی شد.
انتشار تصاویر این تندیس شبیه به واقعیت بیانسه در شبکه‌های اجتماعی در روز پنجشنبه با استقبال بسیاری از هواداران این خواننده  (که به آن‌ها «بی هایو» - لانه زنبور- گفته می‌شود) روبه‌رو شد.

 

اما اضافه شدن تندیس بیانسه به مجموعه موزه مادام توسو، تنها سورپریز این موزه نبود. مقامات مادام توسو، در حساب توییتر این موزه، عکس این تندیس را با تاجی بر سر، در کنار سایر اعضای خاندان سلطنتی انگلستان به‌اشتراک گذاشتند، و در زیرنویس آن عکس نوشته شده است:«ملکه بی، بر تختت بنشین»

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Madame Tussauds London (@madametussauds) on

 

موزه مادام توسو توضیح داد که «تنها راه مناسب برای ستایش رسمی این شخصیت موسیقی، قرار دادن او در شاه‌وارترین سکو در کنار دوستان سلطنتی‌اش، دوک و دوشس ساسکس بود.» 

تندیس ملکه الیزابت موقتا برای یک روز برداشته شد تا جا برای تندیس این خواننده که تاکنون ۲۳ بار برنده جایزه «گرمی» شده است، باز شود.

استیو دیویس، مدیر موزه مادام توسوی لندن گفت:«بیانسه یک اسطوره زنده است که به حق از طرف هواداران و صنعت موسیقی «ملکه بی»  نام‌ گرفته است». 

او افزود: «حقیقتا اگر برای نخستین بار کسی شایسته قرارگرفتن در محل نمایش تندیس ملکه انگلستان باشد، آن شخص بیانسه است». 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

دیویس افزود که به اعتقاد او ملکه انگلستان جایگزین موقت محل تندیس خود را جالب خواهد یافت. به گفته بیانسه، ملکه «بی‌تردید قابل جایگزینی نیست»، و به همین دلیل، «ملکه بی» تنها یک روز جای او را خواهد گرفت، و سپس به محل ویژه موسیقی موزه منتقل خواهد شد».

تندیس مومی جدید بیانسه در میان هوادارانش محبوبیت فراوانی یافته است؛ به ویژه به این دلیل که تندیس پیشین او چندان با واقعیت چهره‌اش هماهنگ نبود. 

یک کاربر در توییتی نوشت: «این تندیس از روی تصویر سه بعدی ساخته شده؟ برای این که تندیس قبلی بهروشنی توسط کسانی ساخته شده بود که هرگز چهره بیانسه را ندیده‌اند. آفرین مادام توسو.»

کاربر دیگری نوشت: «بالاخره تندیسی که به «ملکه بی» بی‌احترامی نمی‌کند. ممنونم، درست کار کردید!!!»

قرار است دومین تندیس بیانسه ساخت موزه مادام توسو در ماه اکتبر در لاس وگاس رونمایی شود. 

در ماه ژوئیه، بیانسه در نخستین نمایش بازسازی فیلم  «شاه شیر» ساخت دیسنی، در لندن با دوک و دوشس ساسکس آشنا شد و مگان و بیانسه یکدیگر را در آغوش کشیدند.

فیلم آن ملاقات نشان داد که بیانسه به دوشس ساسکس می‌گوید که او و همسرش، رَپِر جی-زی، عاشق این زوج سلطنتی هستند.

این نوشته برگردان فارسی از مقالات منتشر شده دیگری است و منعکس کننده دیدگاه سردبیری روزنامه ایندیپندنت فارسی نمی باشد.

https://www.independent.co.uk

© The Independent

بیشتر از زندگی