عبدالله و کرزی از کشورهای جهان خواستند به مردم افغانستان کمک کنند

«درخواست از سازمان‌های مددرسان برای فراهم آوری کمک‌های فوری بشری به مردم افغانستان»

عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان و حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین این کشور - Sajjad HUSSAIN / AFP

عبدالله عبدالله، رئیس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان، با حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. دو طرف در این دیدار در مورد وضعیت سیاسی، اقتصادی و مشکلات مردم با هم صحبت کردند و از نهادهای کمک‌رسان بین‌المللی خواستند، پیش از آنکه زمستان با مشکلات بیشتر فرا برسد، به افغان‌های نیازمند رسیدگی کنند.

رئیس پیشین شورای مصالحه ملی افغانستان جزئیات این دیدار را سه‌شنبه شب، چهارم آبان، در صفحه رسمی‌اش در فسبوک نوشت: «با حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین و همراهان محترمشان دیدار کردم. در این دیدار در باره‌ی وضعیت دشورا اقتصادی، تحولات اخیر سیاسی، و بر قراری ثبات دائمی در کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.» 

عبدالله، در این پیام وضعیت سیاسی، اقتصادی و زندگی مردم افغانستان را در حال حاضر نگران‌کننده خوانده است. عبدالله عبدالله و حامد کرزی، پس از سقوط دولت پیشین افغانستان به دست طالبان، از این کشور خارج نشدند و تا اکنون در کابل به سر می‌برند.

عبدالله در این پیام کوتاه نوشته است که در ملاقات با کرزی و همراهان او، در مورد «درخواست از سازمان‌های مددرسان برای فراهم آوری کمک‌های فوری بشری به مردم افغانستان» صحبت کرده است. عبدالله مشخص نکرده که در این زمینه با کدام سازمان‌ها و کشورها برای درخواست کمک به مردم افغانستان تماس گرفته است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

عبدالله و کرزی، از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، در انزوا بسر می‌برند و هر از گاهی با شماری از نمایندگان کشورهای خارجی و شهروندان افغانستان در اقامتگاه‌هایشان دیدار و گفت‌وگو می‌کنند. تاکنون طالبان از این دو چهره سیاسی در نشست‌ها و برنامه‌هایشان دعوت نکرده‌اند. حامد کرزی، دو هفته قبل و در جریان تلاش‌ رهبران طالبان برای دست‌یابی به مشروعیت بین‌المللی، در یک مصاحبه گفته بود که طالبان نخست باید به مشروعیت داخلی دست یابند و سپس دنبال بدست آوردن مشروعیت بین‌المللی باشند.