امارات به پزشکان مقیم ویزای طلایی ۱۰ ساله می‌دهد

«سرمایه‌گذاری در جذب پزشکان موجب افزایش توریسم پزشکی و درمانی و بهبود جایگاه امارات در رقابت جهانی برای اهداف ۵۰ سال آینده می‌شود»

با تصمیم اخیر امارات، پزشکان مقیم آن کشور و خانواده‌هایشان می‌توانند ویزای اقامت ۱۰ ساله دریافت کنند- KARIM SAHIB / AFP

سازمان اقامت و تابعیت امارات متحده عربی رشته خدمات طلایی اقامت برای تسهیل صدور ویزای طلایی برای پزشکان مقیم امارات را آغاز کرد.

این اقدام در راستای دستورالعمل شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر امارات و برای تحقق چشم‌انداز دولت این کشور در تقویت جایگاه امارات متحده عربی به عنوان مقصدی برای کار، زندگی و تحصیل در رقابت با جهان است.

با این تصمیم امارات، پزشکان و خانواده‌هایشان می‌توانند ویزای اقامت ۱۰ ساله دریافت کنند.

مدیر موقت سازمان اقامت و تابعیت امارات گفت که ارائه اقامت طلایی به تمامی پزشکان مستقر در امارات و خانواده‌هایشان نشانی از قدرشناسی امارات از کسانی است که در تلاش‌ها برای مهار همه‌گیری ویروس کرونا و سلامت عمومی جهانی سهم داشتند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

او افزود که این تصمیم همچنین نشانگر آینده‌نگری رهبران امارات در جذب پزشکان حاذق و ایجاد فضای مناسب برای نوآوری در راستای طرح‌های پیشروانه است تا امارات متحده عربی در میان کشورهایی قرار گیرد که بالاترین استاندارهای زندگی و ثبات را دارند.

به نوشته خلیج تایمز، سازمان اقامت و تابعیت امارات برای ثبت پزشکان و صدور ویزای طلایی برای آنان با وزارت بهداشت و دیگر نهادهای مرتبط کار می‌کند.

مدیر سازمان اقامت و تابعیت امارات گفته است که اقدام فوق جذب کارشناسان مجرب در زمینه پزشکی از سراسر جهان را پی دارد و نظام خدمات بهداشت و درمان امارات را تقویت خواهد کرد.

معاون وزارت بهداشت امارات می‌گوید که سرمایه‌گذاری در جذب پزشکان افزایش توریسم پزشکی و درمانی و بهبود جایگاه امارات در رقابت جهانی برای اهداف ۵۰ سال آینده را رقم خواهد زد.

امارات متحده عربی در ژانویه ۲۰۲۱ قانونی را به تصویب رساند که بر مبنای آن سرمایه‌گذاران و متخصصان مانند دانشمندان و پزشکان و خانواده‌های آن‌ها می‌توانند ضمن حفظ تابعیت فعلی خود، تابعیت این کشور ثروتمند حاشیه خلیج فارس را نیز دریافت کنند.

بیشتر از جهان