احمدی‌نژاد: خودشان می‌کشند، خودشان هم مراسم عزاداری برپا می‌کنند

فعالیت‌های تبلیغاتی اطرافیان احمدی‌نژاد افزایش یافته است

محمود احمدی‌نژاد که برای دیدار با هوادارانش به مازندران رفته بود، در پاسخ به سؤالی در مورد احتمال ترور خودش، با کنایه به نحوه کشته‌شدن محسن فخری‌زاده، گفت: «من هم معتقد هستم که بحث ترور جدی است. خودشان می‌کشند، خودشان هم مراسم عزاداری برپا می‌کنند و بعد دیگران را متهم می‌کنند.»

رئیس‌جمهور سابق ایران در ادامه به اطلاعاتی که در دست دارد اشاره کرد و افزود: «البته من مسائل را گفته و تشریح کرده‌ام چون اطلاع دارم که کجاها، چه کسانی می‌نشینند و چه تصمیماتی می‌گیرند. اینها را گفته‌ام، ضبط کرده‌ام و در چندین جای مطمئن قرار داده‌ام.»

اشاره رئیس‌جمهور پیشین ایران به کانال تلگرامی «خیانت خواص» است که در آن پیش‌بینی کرده بود که سرنوشت احمدی‌نژاد نه مانند بنی‌صدر، خاتمی و موسوی بلکه مانند بختیار خواهد شد.

چندی پیش نیز، محمود علوی وزیر اطلاعات در مورد کشته شدن محسن فخری‌زاده گفته بود که «عامل تدارک ترور عضو نیروهای مسلح بوده است».

در همین رابطه مرتضی تمدن، استاندار اسبق تهران در دوره ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد در توییتی خواهان پیگیری عاملان انتشار این متن شد.

از سوی دیگر برخی از ناظران سیاسی این قبیل تهدیدها را نوعی بازی تبلیغاتی می‌دانند و معتقدند که تیم اطراف احمدی‌نژاد عطف به انتخابات ریاست‌جمهوری و بر مبنای یک یادداشت در کانال تلگرامی چنین جنجالی را ایجاد کرده‌اند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

اخیراً، غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و پدر همسر مجتبی خامنه‌ای، در مورد حضور احمدی‌نژاد در انتخابات گفت: «آمدن احمدی‌نژاد را در انتخابات اصلاً در نظر نگیرید. تکلیف روشن است. زیاد تحت تأثیر فضای مجازی، موضع‌گیری‌ها، بودن و نبودن و حرف‌زدن‌ها نباشید. چنین اتفاقی نخواهد افتاد. دفعه قبل هم نیفتاد. حالا که چهار سال هم گذشته و بدتر هم شده است. به هر دلیلی که دفعه قبل اتفاقی نیفتاد، این دفعه دلایلی بیشتری هست؛ بنابراین اصلاً فکر این مسئله را هم نکنید.»

در مقابل نیز احمدی‌نژاد پاسخ داد «قبل از انقلاب دست فرح را می‌بوسیدند، بعد از انقلاب، رنگ عوض کردند و سوپر حزب‌اللهی شدند.»

پیش از آن، ایندیپندنت فارسی اطلاعاتی را به دست آورد که تأیید می‌کند محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق ایران، به طور مخفیانه با مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر جمهوری اسلامی ایران، دیدار کرده است. گفته می‌شود در آن دیدار مجتبی خامنه‌ای از نامزدی او در انتخابات ریاست‌جمهوری هم استقبال کرده است و فقط از وی خواسته‌اند در صورت پیروزی در انتخابات، افرادی را که محکومیت قضایی دارند را در دولت بعدی به کار نگیرد. البته مهدی فضائلی، عضو دفتر حفظ و نشر آثار علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی  با انتشار یک توییت، خبر این دیدار را به‌طور تلویحی تکذیب کرد.