فرانسوی‌ها یک آخر هفته را به ورزش زنان اختصاص دادند

ورزش زنان مرکز توجه رسانه های ملی فرانسه طی یک آخر هفته در فوریه خواهند بود و این بخشی از حرکتی است به نام ورزش زنان، همیشه. کمیسر شبکه های تلویزیونی کشور سه شنبه برنامه ای را ارائه داد که در آن مسابقات ورزش زنان به صورت زنده پخش خواهند شد از جمله مسابقات زنان شش کشور و بازی فرانسه و انگلستان و همچنین مسابقه بین فرانسه و بلژیک در جام فد.

به علاوه همه باشگاهها در سطح کشور در حال تدارک مسابقات ورزش زنان و ورود مجانی تمام روز در طول تعطیلات دو روزه آخر هفته هستند.

گفتنی است فرانسه میزبان جام جهانی فوتبال زنان از تاریخ ۷ جون تا ۷ جولای است.

به گفته این کمیسر، مسابقات ورزش زنان تنها ۱۶ تا بیست درصد از برنامه های ورزشی تلویزیون را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص دادند. این رقم در سالهای ۲۰۱۴، ۱۴ درصد و ۲۰۱۲، تنها ۷ درصد بود. این رقم در سال ۲۰۱۷ که سال بعد از المپیک بود به ۱۴ تا ۱۸.۳۰ درصد سقوط کرد.

شرکت کننده های زن در مسابقات برنامه ریزی شده افزایش داشته است. بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ رقم شرکت کننده ها به ۳۷ تا ۳۸.۳ درصد افزایش داشته که طبق آمار وزارت ورزش ۴۷۱ هزار و ده نفر بودند. زنان در رشته هایی چون شنا، پیاده روی و فیتنس شرکت می کنند و هنوز در رشته های تیمی حضور کمرنگی دارند. تنها ۱۷ درصد از جمعیت در سال ۲۰۱۷.


 

بیشتر از