نوای پیانو به جای میو میو: گربه‌ای که می‌گوید «گرسنه‌ام!»

نواختن پیانو، رفتارهای پرخاشگرانه این گربه آمریکایی را از سرش انداخته است

گربه خانگی هفت ساله اهل فیلادلفیای آمریکا یاد گرفته‌ است تا از پیانو برای برقراری ارتباط با صاحبانش استفاده کند- عکس تزئینی است/PIXABAY

گزارش می‌شود که یک گربه نواختن پیانو آموخته است تا به صاحبانش نشان دهد که گرسنه است یا خاکش باید عوض شود.

به «وینسلو»، گربه خانگی هفت ساله اهل فیلادلفیای آمریکا، آموزش داده شده است تا از این آلت موسیقی برای مقابله با رفتار بد که شامل ایجاد صداهای بلند هم می‌شود، استفاده کند.

«کیت نیکس»، صاحب این گربه، شرح می‌دهد: «او مدام جیغ می‌کشید و این طرف و آن طرف می‌رفت و من هم می‌گفتم این کار خوب نیست.»

بنابراین نیکس ۲۹ ساله تصمیم گرفت که شیوه‌ای متفاوت را آزمایش کند: «این پیانو راه دیگری برای برقراری ارتباط بود و خوب حالا او آن جیغ‌های خیلی وحشتناک را ندارد.»

«یک گربه غیر‌قابل کنترل بود که حالا به یک آقای بی‌قاعده و قانون تبدیل می‌شود.»

وینسلو زمانی که هشت هفته سن داشت و تنها در باغ پشتی رها شده بود، برای نگه‌داری آورده شد. این گربه درحال تقلا و درگیری با یک سگ پیدا شد.

نیکس می‌گوید: «زخمی شده بود و با گرد و خاک پوشیده شده بود، و باید به او یاد می‌دادیم که چطور غذای خشک بخورد. به یک نوع جدی عفونت کرم حلقوی (نوعی بیماری قارچی پوست که به شکل حلقوی و با ریزش مو همراه است) هم مبتلا بود.»

نیکس که نوازنده است، زمانی که در مدرسه بود پیانویی کوچک در ای بی (eBay) خریداری کرد و از زمان زندگی وینسلو در این خانه، این پیانو هم آنجا بود.

نیکس می‌گوید: «او از زمانی که یک بچه گربه بود به این ابزار موسیقی علاقه نشان داده است. او عادت داشت که نت‌ها را بنوازد و بعد به زیر آن نگاه می‌کرد تا ببیند که صداها از کجا می‌آیند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

صاحب این گربه می‌گوید که او تصمیم گرفت از این کنجکاوی طبیعی گربه استقبال کند و آن را به سمت و سویی که هم برای این حیوان خانگی و هم خودش مفید باشد، هدایت کند.

او می‌گوید:«این کار برایش نوعی جایزه شکار شد، زیرا او نمی‌تواند کارهای زیادی در آپارتمان انجام دهد. او تمایل دارد فقط زمانی که ما در آشپزخانه‌ایم پیانو بنوازد و می‌داند که احتمالا می‌تواند از این راه خوراکی به دست آورد.»

نیکس می‌گوید: «او از پیانو استفاده می‌کند تا خودش را در کل ابراز کند، توجه بگیرد، یا خاکش از ادرار و مدفوع پاک شود. این وسیله به طور کلی سیستم هشدار اوست.»

«او فهمیده که من حرکت پنجه‌هایش را به سمت بالا و پایین کیبورد تشویق می‌کنم، بنابراین هربار که چیزی می‌خواهد، این حرکات را تکرار می‌کند.»

وینسلو همچنین در ابتدای امر، وقتی این زوج او را به خانه آوردند، عفونت کرم حلقوی را به آنها منتقل کرد که همین موضوع هم منجر به نامزدی آنها شد.

نیکس می‌گوید:«من پرسیدم که فکر می‌کنی با فرد دیگری هم این کار را انجام خواهی داد؟ و او هم گفت «نه» و خوب، این طور بود که ما نامزد شدیم.»

«و اسمش را کرم حلقوی نامزدی‌مان گذاشتیم.»

© The Independent

بیشتر از زندگی