احیا اندام تناسلی مردی روی ساعد دستش

این مرد آلت تناسلی‌اش را در پی عفونت سپسیس از دست داده بود

رشد آلت تناسلی جدید روی بازو مالکولم مکدونالد ۴۵ ساله، چهار سال زمان برده است- The Sun

یک مرد ۴۵ ساله بعد از این که به دلیل عفونت ناشی از سپسیس آلت تناسلی خود را از دست داد، حالا اولین فردی است که «آلت تناسلی مصنوعی» جدید را روی ساعد دستش پیوند زده است.

مالکولم مکدونالد که مکانیکی اهل نورفولک است، قرار بود در سال ۲۰۱۸ زائده جدیدی را به ناحیه دستگاه تناسلی خود متصل کند اما به دلیل مجموعه‌‌ای از تأخیرهای به وجود آمده چهار سال است که با دستگاه تناسلی خود بر روی ساعدش زندگی می‌کند.  

این اندام تناسلی جدید توسط پروفسور دیوید رالف که مشاور مسائل مربوط به دستگاه تناسلی در بیمارستان دانشگاه کالج لندن، (یو سی ال اچ) و متخصص در بازسازی اندام تناسلی است، ساخته شده است. او به آقای مک دونالد گفته بود که این روند دو سال طول خواهد کشید.

در گفت‌وگو با «د سان» آقای مک دونالد گفت که می‌خواست «شانس شروع جدید» را به وجود آورد و امیدوار بوده که اعتماد به نفسش بالا برود و همین طور از این طریق بتواند «کارهایی بسیار ساده مانند استفاده از توالت» را انجام بدهد.

روند این عمل به این شکل بود که لایه‌‌ای از پوست ساعد آقای مک دونالد که حاوی رگ‌های خونی و عصب بود جدا شده و به شکل آلت تناسلی غلتانده شد. سپس جراحان یک مجاری ادراری ایجاد کرده و دو لوله را به آن متصل کرده‌‌اند که به آقای مک دونالد این امکان را می‌دهد که به عمل نعوذ «مکانیکی» (غیر طبیعی) دست یابد.

سپس این زائده آلت تناسلی جدید از ساعد جدا و آویزان شده و پس از آن در پوست و بافتش رشد و نمو به وجود آمد.

آقای مک دونالد پس از مبارزه با عفونت پرنیه که در اندام‌های تحتانی‌‌اش گسترش یافته بود، آلت تناسلی خود را ازدست داد و بعد از این که آلت تناسلی وی در سال ۲۰۱۴ براثر بیماری از بدن وی جدا شده و کف اتاق افتاد وی «کاملا غالب تهی کرد».

او درباره این موضوع صحبت کرد و اشاره کرد: «این عفونت در انگشتان دست و پایم نفوذ کرده و آن‌ها را سیاه کرده بود. وقتی دیدم که آلت تناسلی‌‌ام سیاه شده خیلی به هم ریختم. شبیه فیلم ترسناک بود.

از ته دلم می‌دانستم که کارش تمام است و قرار است آن را از دست بدهم. سپس یک روز کف اتاق افتاد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)


آقای مک دونالد گفت که دوسال بعد از دست دادن آلت تناسلی‌‌اش «زندگی‌‌اش واقعا به هم ریخته بود» تا این که سرانجام به پروفسور رالف مراجعه کرد. وقتی موقع پیوند این عضو به محل آلت تناسلی در کشاله ران رسید، حال اوخوب نبود بنابراین جراحی باید به تعویق می‌افتاد.

وی به دلیل مشکلات در زمان‌بندی،  چندین قرار ملاقات (با دکتر) را از دست داد و بنابراین عمل جراحی تا ماه آوریل سال جاری به تعویق افتاد و البته که همه‌گیری ویروس کرونا مانع وی شد تا عمل جراحی مجدد انجام دهد.

یک سخنگوی یوسی‌ال‌اچ به «د سان» گفت: «حالا که وضعیت ارائه خدمات به تدریج به وضعیت عادی نزدیک‌تر می‌شود ما تلاش خواهیم کرد که جراحی آقای مک دونالد را در کوتاه‌ترین زمانی که می‌توانیم تنظیم کنیم.

متاسفانه تعویق‌هایی قبل از قرنطینه وجود داشت چرا که آقای مک دونالد بعضی از قرارهای خود را از دست داده و یا لغو کرد. ما به او چهار تاریخ  جراحی را پیشنهاد دادیم، یکی از آن‌ها را در یک هفته مجبور شدیم به تعویق بیاندازیم اما دفعات بعدی او قرار را لغو کرده و یا نیامد.

آقای مک دونالد به ما گفت که مشکلاتی با حمل و نقل بیمار دارد. اگر چه این حمل و نقل توسط یو سی ال اچ برنامه‌ریزی نشده بود. ما فهمیدیم که این مساله باید برای او خیلی خسته‌کننده بوده باشد.»

ایندیپندنت برای پرسیدن نظر پروفسور رالف با یوسی‌ال‌اچ، و ایشان تماس گرفته است.

© The Independent

بیشتر از جهان