آخرین دفاع «خفاش شب» گیلان در دادگاه

بنا به ادعای این قاتل سریالی بیشتر مقتولین دچار «فساد اخلاقی» بودند

در هنگام دستگیری خفاش شب گیلان خبرهایی مبنی بر همدستی همسر فرزاد با وی در ارتکاب به جنایت نیز منتشر شده بود - عکس آرشیوی از خبرگزاری ایسنا 

بیشتر از دو سال پیش بود که خبرهایی از دستگیری یک قاتل سریالی در استان گیلان گزارش شد. فرزاد، قاتلی که در بندر انزلی و رشت سراغ طعمه‌های خود می‌رفت توسط پلیس دستگیر شد و حالا و پس از گذشت مدت‌ها دادگاه درباره این پرونده اظهار نظر کرده است و قرار است تا حکم نهایی پرونده «خفاش شب گیلان» شش روز دیگر صادر شود. به گفته دادگاه فرزاد در طول ۹ سال هشت زن را به‌خاطر «سرقت طلا کشته و سلاخی کرده است».

به گزارش «رکنا» فرزاد معروف به خفاش شب گیلان در جریان مراسم دادگاه با ادعای اینکه «حال روحی مناسبی ندارد» از قاضی دادگاه درخواست کرده که لایحه دفاعیه‌اش را قرائت کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در متن این لایحه فرزاد تنها قتل «سه زن » را پذیرفت ومدعی شد که «برخی مطالبی که پیش‌تر و در جلسات دیگر نوشته شده و منسوب به من بوده ، قبول ندارم و تنها بخشی از اعتراف‌هایی که به دستخط و امضا و اثر انگشت خودم است ، می‌پذیرم. حتی بخشی از اظهارات را با زور و تهدید و با وعده تخفیف حکم و برائت همسرم و همچنین تحت فشار روحی برای آینده فرزندم از من گرفته‌اند که همه آنها را رد می‌کنم».

خفاش شب گیلان در دفاع از خود گفته که «برخی قتل‌ها را نیز به‌خاطر اعتراف‌های بیهوده همسرم به گردنم افتاد. همچنین بسیاری از اعتراف‌ها و صحنه سازی‌ها در کیفرخواست غیر واقعی بوده و من تقاضای تشکیل دادگاه دیگری در ملأ عام و با حضور رسانه‌ها را دارم. من بسیاری از مقتول‌ها را نمی‌شناسم و اتهام شرب خمر را نمی‌پذیرم».

خفاش شب گیلان گفته است که «بیشتر مقتول‌ها دچار فساد اخلاقی بودند». 

در هنگام دستگیری خفاش شب گیلان خبرهایی مبنی بر همدستی همسر فرزاد با وی در ارتکاب به جنایت نیز منتشر شده بود.

به گزارش «رکنا» نماینده دادستانی در ادامه دادگاه با اشاره به «ضد و نقیض بودن اظهارات متهمان» گفته است که «تمامی شواهد مکتوب از زبان نجات یافتگان و حتی اعتراف‌های جسته و گریخته هر دو متهم دلالت بر همدستی متهم ردیف دوم - همسر قاتل - در جلب رضایت و ایجاد حاشیه امنیت در ذهن مقتولان و فراهم کردن زمینه مناسب برای ارتکاب جرم توسط متهم ردیف اول دارد». 

دادستان گفته است که همسر فرزاد در جلسه رویارویی با یکی از نجات یافتگان گفته «همان شب باید تو را می‌کشتیم، همسرم همان شب ٢ بار می‌خواست تو را بکشد ولی دخترم از خواب بیدار می‌شد و همسرم نتوانست تو را بکشد! تو باعث شدی که ما را بگیرند!» 

به گفته دادستان «چندین پرونده مفتوح قتل‌های مشابه با این پرونده موجود است که با ادعای متهم ردیف اول باید به گردن او می‌افتاد که نشد و ادعای او از این بابت مردود است».

رکنا گزارش داده که دادگاه اتهام‌های متهم ردیف اول، فرزاد را ارتکاب «هشت فقره قتل عمد»، «سرقت طلای مقتولان»، جنایت بر میت شش مقتول از طریق «مثله کردن اجساد» عنوان کرده  و برای متهم ردیف دوم، همسر فرزاد «ارتکاب معاونت در قتل عمد» و همچنین «مورد معامله قرار دادن طلاهای مسروقه» و «خودداری از کمک و مساعدت برای فرد در معرض خطر » عنوان کرده است و به متهمان فرصت آخرین دفاع را داده است.

فرزاد،متهم ردیف اول همچنان ادعاهای قبلی خود را تکرار کرده و گفته که «تنها قتل ٣ زن را می‌پذیرم. جنایت بر میت «ل.د» را قبول دارم و حتی طلاهای «ف.م» را با او دفن کردم. برداشتن بقیه طلاهای مقتولان نیز به‌خاطر آن بود که آنها دیگر مرده بودند و در هنگام دفن طلاهای آنها را برمی‌داشتم و در خانه نگهداری می‌کردم. شاید همسرم آنها را برداشته و فروخته است».

متهم ردیف دوم، همسر فرزاد نیز در آخرین دفاع خود گفته است که «من از هیچ‌کدام از کارهای همسرم خبر نداشتم و همان‌طور که پیش‌تر گفتم یک شب در سال ٩۵ زنی را دیدم که در دستشویی خانه غش کرده بود. اما وقتی از همسرم موضوع را پرسیدم او به من حمله ور شده و گلویم را گرفت و سپس مرا به اتاق انداخت و در را روی من و دخترم بست».

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و قرار شد تا شش روز دیگر حکم این پرونده را صادر کنند.

بیشتر از