ترزا می با چشمان اشکبار از مقامش کناره گیری کرد

تصمیم ترزا می، می‌تواند مسیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را برای نخست وزیر بعدی هموار کند

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، پس از ناکامی در متقاعد کردن اعضای مجلس نمایندگان برای حمایت از توافقنامه‌ای که با اتحادیه اروپا در مورد بریگزیت به انجام رسانده بود، از مقام خود استعفاء داد. ترزا می در سخنانی در دفتر نخست وزیری در لندن، گفت برای رسیدن به دمکراسی و حمایت از موافقتنامه بریگزیت، از هیچ کوششی دریغ نکرده است و البته تا هنگام تعیین نخست وزیر جدید، وظایف خود را ادامه می‌دهد. وی افزود: برای این که حزب محافظه کار، فرصت کافی برای انتخاب رهبر جدید حزب داشته باشد، تا روز هفتم ماه ژوئن (دوهفته دیگر) در مقامش باقی خواهد ماند.

ترزا می، کمی بعد با چهره‌ای متأثر و چشمانی اشکبار در بیرون از دفتر کارش، در خیابان دوانینگ، اظهار داشت: عدم موفقیت در پیشبرد روند بریگزیت، همیشه برای من مایه تأسف و اندوه خواهد بود.

تصمیم ترزا می، برای کناره‌گیری از سمت نخست وزیری بریتانیا، می‌تواند مسیر جدی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را برای رهبر جدید حزب و نخست وزیر بعدی هموار کند.

به نوشته روزنامه تایمز، انتظار می‌رود رقابت برای رسیدن به رهبری حزب محافظه کار در ۱۰ ماه ژوئن و پس از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به بریتانیا آغاز شود.

پس از همه‌پرسی که در ۲۳ ماه ژوئن ۲۰۱۶ انجام شد و ۵۲ درصد از مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی دادند، خانم ترزا می، به قدرت رسید.

بیشتر از جهان