هنردوستان در نیویورک آغاز نمایش‌های بهاره باله آمریکایی را جشن گرفتند

نمایش‌های تئاتر باله آمریکایی از ۱۸ ژوئن و با نمایش باله اونگین، ساخته جان کرانکو آغاز می‌شود و با نمایش «مثل آب برای شکلات» در ۲۰ ژوییه به پایان خواهد رسید

 تصویر دو رقصنده باله‌‌ــ American Ballet Theatre 

حامیان تئاتر باله آمریکا رسم دارند که هر سال برای جشن بهاری این رویداد که پیش‌نمایش فصل تابستان است، با لباس‌های رسمی به خانه اپرای موزه متروپولیتن بروند، اما امسال، چیپریانی، عمارت ایتالیایی به سبک رنسانس، واقع در خیابان چهل‌ودوم نیویورک میزبان علاقه‌مندان این هنر بود.

مهمانان شامگاه سه‌شنبه ۱۴ مه، در حالی به محل برگزاری باله آمریکایی وارد شدند که همگی سبک بهاره و مناسب جشن باله را برگزیده بودند.

به گزارش نشریه ووگ، آئوکی لی سیمونز، مدل آمریکایی، جلیقه کوتاهی از «راجر ویور» به تن داشت که با یک شلوار مشکی هماهنگ شده بود و کیتی هولمز در کفتان «پوچی» که تزییناتی به دور گردن داشت، جذاب به نظر می‌رسید.

مانند بسیاری از رویدادهای اخیر مد، برخی مهمانان با لباس‌های قدیمی (Vintage) در این رویداد حضور یافتند و لباس‌هایی از بایگانی باب مکی و ایو سن لورن بین آن‌ها به چشم می‌خورد.

در برنامه امسال، از چای وسارهلی، فیلمساز برنده جایزه اسکار و سازنده فیلم‌هایی چون «نیاد» (Nyad)، «انفرادی آزاد» (Free Solo) و «نجات» (The Rescue)، تقدیر شد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

از جمله نکات برجسته این مراسم می‌توان به دو پیش‌نمایش از باله «وولف کار می‌کند» (Woolf Works) اشاره کرد که وین مک‌گرگور، طراح رقص مشهور بریتانیایی، روی صحنه می‌برد. اولین اجرای این باله برنده جوایز متعدد با موسیقی ساخت ماکس ریشتر و الهام‌گرفته از نوشته‌های ویرجینیا وولف، نویسنده بریتانیایی، قرار است ماه ژوئن در نیویورک روی صحنه برود.

در ادامه، رقصندگانی چون اسکایلر برندت، جیلین مورفی، جیک رکساندر و دیگران روی صحنه این نمایش خصوصی حاضر شدند و گزیده‌ای از نمایش‌های اصلی را که در تابستان روی صحنه خواهند رفت، اجرا کردند. باله «دریاچه قو»، «رومئو و ژولیت»، «مثل آب برای شکلات» و «اونگین» از جمله این آثار بودند.

در پایان نیز مثل همیشه از شرکت‌کنندگان دعوت شد تا در پیست رقص به رقصندگان بپیوندند.

نمایش‌های بهار و تابستان تاتر باله آمریکایی از ۱۸ ژوئن با نمایش باله «اونگین»، ساخته جان کرانکو، آغاز می‌شود. نمایش‌های «وولف کار می‌کند»، «دریاچه قو»، «رومئو و ژولیت» و «مثل آب برای شکلات» در ادامه به نمایش درخواهند آمد.

شهر نیویورک هر سال در فصل بهار میزبان رویدادهای متعدد رقص و باله است. دوم ماه مه نیز شب‌نشینی بهاره باله شهر نیویورک در سالن تاتر دیوید کوچ در مرکز لینکلن برگزار شد. باله شهر نیویورک در این ضیافت میزبان چهره‌های هنر رقص بود که هفتاد‌وپنجمین سال تاسیس آن را جشن گرفتند.

بیشتر از زندگی