مسی پس از انتخاب به‌عنوان چهره سال مجله تایم: «خوشحالم که سفیر گردشگری عربستانم»

مسی گفت انتخاب بین باشگاه الهلال عربستان سعودی و اینترمیامی آمریکا در تابستان امسال چالشی سخت برایش بود

سفر مسی و خانواده‌اش به عربستان سعودی در ماه مه ۲۰۲۳‌ــ

Instagram/Leomessi

در رقابت با چهره‌هایی همچون نواک جوکوویچ، کیلیان امباپه و ارلینگ هالند، مجله تایم لیونل مسی، فوق‌ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین و باشگاه اینترمیامی آمریکا، را به عنوان چهره ورزشی سال ۲۰۲۳ این مجله انتخاب کرد.

چهره سال عنوانی است که این هفته‌نامه آمریکایی از سال ۱۹۲۷ هر سال به فردی که در سال سپری‌شده بیشترین توجه مثبت را برانگیخته یا افتخاراتی به‌دست آورده باشد، اعطا می‌کند. اکنون در آخرین ماه از سال میلادی جاری این عنوان  باارزش را به مسی که پیش از این توپ طلای سال ۲۰۲۳ را نیز برنده شده بود، اهدا کرده است.

دارنده هشت توپ طلای فوتبال جهان و فوتبالیست برتر تاریخ این رشته ورزشی از نگاه بسیاری از کارشناسان، پس از دریافت این جایزه به مجله تایم، درباره ماجرای قبول پیشنهاد باشگاه آمریکایی گفت: «حقیقت این است که من چند پیشنهاد جذاب داشتم که همگی در دسترس بودند. باید آن‌ها را شخصا به همراه خانواده‌ام تحلیل و بررسی می‌کردم. اولین گزینه من بازگشت به بارسلونا بود، اما این امکان وجود نداشت. سعی کردم برگردم اما نشد. به پیوستن به لیگ عربستان سعودی هم خیلی فکر کردم؛ جایی که آن‌ها رقابت بزرگی ایجاد کرده‌اند و در آینده به لیگ مهمی تبدیل می‌شود. بین دو راهی عربستان سعودی و آمریکا گیر کرده بودم و هر دو گزینه برای من بسیار جذاب تلقی می‌شدند، اما تصمیم نهایی این شد که به اینتر میامی بپیوندم. این برای من و خانواده‌ام بهترین گزینه بود.»

مسی که اکنون به اولین و تنها فوتبالیست تاریخ تبدیل شده که جایزه چهره سال مجله تایم را کسب کرده است، افزود: «به‌عنوان سفیر گردشگری عربستان سعودی، این کشور یکی از مقاصدی بود که توجهم را جلب می‌کرد؛ بیش از همه به خاطر لذت بردن از تمام چیزهایی که آنجا دیدم.»

لیونل مسی که به عنوان سفیر گردشگری عربستان سعودی، در فصل نقل‌وانتقالات تابستانی امسال تا آستانه پیوستن به باشگاه الهلال پیش رفته بود، در نهایت با تشکر از پیشنهاد سعودی‌ها، تصمیم گرفت به دلیل مسائل خانوادگی به ایالات متحده و تیم اینترمیامی کوچ کند.

خبرنگار مجله تایم درباره علت انتخاب لیونل مسی به‌ عنوان چهره ورزشی سال نوشت که این فوق‌ستاره آرژانتینی با پیوستن به اینترمیامی تاثیری شگفت‌انگیز بر چشم‌انداز ورزشی آمریکا داشته و تب فوتبال در این کشور را به بالاترین درجه رسانده است.

تایم نوشت: «لیونل مسی امسال توانست کاری را انجام دهد که زمانی غیرممکن به نظر می‌رسید. او زمانی که با اینترمیامی قرارداد امضا کرد، ایالات متحده را به یک کشور کاملا فوتبالی تبدیل کرد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مسی ۳۶ ساله که همچنان در ترکیب تیم ملی آرژانتین حضور دارد و از آمادگی بدنی خوبی برخوردار است، فصل فوتبالی‌اش در آمریکا را با ۱۱ گل‌زده در ۱۴ بازی به پایان رساند.

تایم نوشت انتقال مسی به آمریکا باعث افزایش قیمت بلیت‌ها، بالا رفتن چشمگیر میزان فروش کالاهای اینترمیامی و همچنین تعداد هواداران این باشگاه شد و در اولین روز حضور مسی در این باشگاه آمریکایی، نیز ۱۱۰ هزار مشترک جدید به مشترکان اپل‌تی‌وی برای تماشای لیگ آمریکا افزوده شدند.

لیونل مسی پیش از این با به‌ اشتراک گذاشتن تصاویری خانوادگی‌اش از زمان سفر به ریاض در ماه مه (اردیبهشت امسال)، هوادارانش را تشویق کرده بود به عربستان سعودی سفر کنند. او خطاب به ۴۹۴ میلیون دنبال‌کننده‌اش در اینستاگرام نوشت: «بهترین چیز در مورد تعطیلات گذراندن زمان باکیفیت کنار عزیزانمان است؛ مرور خاطرات سفرم به ریاض، همراه با بازی‌های محلی و ساختن صنایع دستی کنار مردم بسیار خونگرم عربستان سعودی. اگر دارید برای تعطیلاتتان برنامه‌ریزی می‌کنید، به کوه‌های عسیر بروید و در دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد خنک شوید.»

بیشتر از ورزش