گروگان‌گیری در خاش با آزادی گروگان‌ها و کشته شدن یک پلیس پایان یافت

گروگان‌گیر‌های مسلح که در ازای رها کردن گروگان‌ها خواستار آزادی یک زندانی بودند، موفق به فرار شدند

مراسم آغاز به کار گشت‌های پلیس، یکشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ــ خبرگزاری فارس

پایگاه خبری پلیس روز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت، گزارش داد حادثه به گروگان‌ گرفته شدن دو زن در استان کرمان و انتقال آن‌ها به شهرستان خاش با آزادی گروگان‌ها و کشته شدن یک پلیس پایان یافت.

بر‌ اساس این گزارش، عملیات نجات گروگان‌ها عصر یکشنبه آغاز شد و طی آن، افراد مسلح در طول شب با ماموران نیروی انتظامی درگیر شدند. این درگیری به کشته شدن یاسر عبدلی، جانشین پلیس اطلاعات خاش، بر اثر اصابت گلوله منجر شد. در ادامه این عملیات، دو زن گروگان‌گرفته‌شده آزاد شدند اما گروگان‌گیرها در تاریکی شب متواری شدند و همچنان تحت تعقیب پلیس استان‌اند.

مهدی شمس‌آبادی، دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان، با تایید آزادی دو گروگا‌ن گفت: «با همکاری بزرگان طوایف شهرستان خاش دو زن گروگان در سلامت کامل از دست گروگانگیرها آزاد شدند، اما گروگان‌گیرهای مسلح در حال حاضر متواری‌اند و دستور لازم برای دستگیری آن‌ها صادر شده است.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در همین حال،‌ سایت حال‌وش که اخبار بلوچستان را پوشش می‌دهد، نوشت که یکی از گروگان‌‌ها بر اثر اصابت گلوله هنگام درگیری زخمی و به بیمارستان منتقل شده است. به گزارش این وب‌سایت حقوق بشری، گروگان‌ها همسر و دختر یکی از مقام‌های ارشد قضایی شهرستان بم‌اند.

به گفته دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان، هویت افرادی که اقدام به گروگان‌گیری کردند، مشخص است. یکی از اعضای خانواده گروگان‌گیرها  به جرم آدم‌ربایی در زندان بم است و آن‌ها گفته بودند گروگان‌ها را در ازادی آزادی او، آزاد می‌کنند.

در شرایطی که نیروی انتظامی مدعی برقراری امنیت کامل در شهرهای ایران است، در روزهای گذشته موارد متعددی از حملات فیزیکی به روحانیون و چهره‌های وابسته به نظام منتشر شده است. به نظر می‌رسد گسترش فقر و مشکلات مالی از یک سو و فساد اداری و تشکیلاتی در جامعه ایران از سوی دیگر خشم مردم از وابستگان رژیم جمهوری اسلامی را به دنبال داشته است و آن‌ها تلاش می‌کنند برای رسیدن به اهدافشان به روش‌هایی از جمله انتقام‌گیری‌ شخصی متوسل شوند.