هک صدا و سیما و پخش شعار مرگ بر خامنه‌ای در میانه سخنرانی رئیسی

عدالت علی تصاویری را با پیام «‌پول‌هایتان را از بانک‌ها بیرون بکشید» و «‌مرگ بر خامنه‌ای» در تلویزیون پخش کرد

هم‌زمان با پخش زنده سخنرانی ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری اسلامی، در سالگرد ۲۲ بهمن، گروه عدالت علی وب‌سایت تلوبیون را هک کرد. گروه عدالت علی با هک وب‌سایت تلوبیون، وابسته به صدا‌و‌سیما، تصاویری پخش کرد که در آن از مردم خواسته شد تا پول‌هایشان را از بانک‌ها بیرون بکشند و به یاد سید‌محمد حسینی و محمدمهدی کرمی، معترضانی که جمهوری اسلامی اعدام کرد، روز ‌۲۷ بهمن به اعتراضات سراسری بپیوندند.

خبرها حاکی از آن است که این هک در شبکه‌های اول و خبر صدا‌و‌سیما اتفاق افتاده است. ابتدا در برخی کانال‌های خبری مانند خبرگزاری برنا عنوان شده بود که این هک در پخش سراسری تلویزیون رخ داده است، اما کمی بعد کانال خبر فوری با انتشار این خبر نوشت: «آنچه در پخش سخنرانی زنده رئیسی رخ داده، هک پخش مستقیم این رویداد از شبکه اینترنتی تلوبیون بوده که به مدت ۱۹ ثانیه رخ داده است.»

گروه عدالت علی در این اقدام خود هنگام پخش سخنرانی ابراهیم رئیسی در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن، تصاویری را با پیام «‌پول‌هایتان را از بانک‌ها بیرون بکشید» و نمایش شعار‌ «‌مرگ بر خامنه‌ای» و فراخوان «‌۲۷ بهمن» را پخش کرد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

عدالت‌ علی با انتشار پیامی ضمن قبول مسئولیت هک «تلوبیون» که پلتفرم پخش برنامه صداوسیما است، هدف از این اقدام را یادبود سید محمد حسینی، محمدمهدی کرمی و انتشار فراخوان ۲۷ بهمن اعلام کرد.

این گروه هکری در بیانیه‌اش نوشته است: «ما گروه عدالت علی تلوبیون صداوسیمای جمهوری اسلامی را هک کردیم. گروه عدالت علی در ابتدا دهه فجر و قدوم ناپاک خمینی جلاد به ایران را به تمام ملت آزادی‌خواه تسلیت عرض می‌کند. هم‌وطنان زیادی به ما مراجعه کردند و از ما خواستند فراخوان ۲۷ بهمن را انعکاس بدهیم. گروه ما برای یادبود دو هم‌وطن به قتل رسیده در راه آزادی؛ سید محمد حسینی و محمدمهدی کرمی و انتشار هر چه بیشتر فراخوان ۲۷ بهمن تمامی هم‌و‌غم خود را بر این قرار داد تا این هک قبل از ۲۷ بهمن صورت گیرد. از تمامی هم‌وطنان خواهش می‌کنیم با فراخوان ۲۷ بهمن هم‌سو شوند، دیدارمان در خیابان‌ها.»

صداوسیما و وب‌سایت تلوبیون با وجود گذشت چند ساعت از این اقدام هنوز واکنشی به آن نشان نداده‌اند. پیش از این نیز سایت تلوبیون مورد حملات هکری متعدد قرار گرفته بود و یک‌بار نیز پیام این گروه هکری در پخش سراسری تلویزیون صداوسیمای جمهوری اسلامی و هم‌زمان با سخنرانی علی خامنه‌ای پخش شده بود.