الماس «ستاره صورتی ویلیامسون» حراج می‌شود

مسئولان خانه حراج ساتبیز، «ستاره صورتی ویلیامسون» را یکی از خالص‌ترین الماس‌های صورتی موجود در جهان معرفی کرده‌اند

موسسه حراج ساتبیز اعلام کرد ماه آینده الماس کم‌نظیر «ستاره صورتی ویلیامسون» را برای فروش عرضه خواهد. انتظار می‌رود این قطعه الماس صورتی نادر و بی‌مانند بیش از ۲۱ میلیون دلار آمریکا فروخته شود.

مسئولان خانه حراج ساتبیز، «ستاره صورتی ویلیامسون» را یکی از خالص‌ترین الماس‌های صورتی موجود در جهان معرفی کرده‌اند.

الماس ۱۱.۱۵ قیراطی «ستاره صورتی ویلیامسون» دومین الماس بزرگ صورتی شفاف جهان است که تاکنون به حراج گذاشته شده است.

نام «ستاره صورتی ویلیامسون» برگرفته از سنگ مشهور «ویلیامسون»، الماس تراش‌خورده ۳۰ قیراطی است که در سال ۱۹۴۷ توسط جان توربرن ویلیامسون، زمین‌شناس کانادایی به عنوان هدیه عروسی به ملکه بریتانیا اهدا شد. این سنگ الماس، در معدن ویلیامسون در تانزانیا به‌ دست آمده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

موسسه مطالعات گوهرشناسی آمریکا، رنگ بی‌مانند، اندازه بزرگ و تراش متمایز «ستاره صورتی ویلیامسون» را از جمله عواملی می‌داند که این الماس صورتی را به یک کالا و اثر هنری شاخص تبدیل کرده است.

به‌ گفته کارشناسان بازارهای جواهرات و سنگ‌های قیمتی، در یک دهه گذشته، قیمت الماس‌های صورتی شفاف و با کیفیت بالا و بیش از پنج قیراط، به‌ طور تصاعدی بیشتر شده است. هر پنج قیراط معادل یک گرم است.

الماس «ستاره صورتی ویلیامسون» قرار است ماه آینده میلادی، در حراج موسسه «ساتبیز» در هنگ‌کنگ برای فروش عرضه شود. اما پیش از حراج، ابتدا این هفته در دبی و سپس نهم تا ۱۱ سپتامبر، در سنگاپور به نمایش گذاشته خواهد شد.

بیشتر از جهان