سفر آنجلینا جولی به یمن برای جلب کمک‌های جهانی

آژانس پناهندگان سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که این سفر توجه جامعه جهانی را به نیازهای بشردوستانه فزاینده مردم یمن، جلب کند

جولی در شهر ساحلی عدن با تعدادی از خانواده‌‌ها و پناهندگان یمنی دیدار کرد- MARWAN TAHTAH / UNHCR / AFP

سازمان ملل متحد اعلام کرد، آنجلینا جولی، ستاره سینما و سفیر صلح سازمان ملل، روز یکشنبه از کشور جنگ‌زده یمن بازدید کرد تا با خانواده‌هایی که خانه وزندگی خود را از دست داده‌اند، ابراز همبستگی کند.

به گزارش شرق‌الاوسط، این ستاره هالیوود در تلاش برای جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی برای آوارگان یمنی است.

آنجلینا جولی که فرستاده ویژه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل است، در شهر ساحلی عدن با تعدادی از خانواده‌‌ها و پناهندگان یمنی دیدار کرد. شهر عدن مقر دولت قانونی یمن است.

آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت امیدوار است که دیدار جولی توجه جامعه جهانی را به نیازهای بشردوستانه فزاینده مردم یمن، جلب کند. یمن فقیرترین کشور جهان عرب است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

جولی در یک پست اینستاگرامی نوشت: در حالی که ما به تماشای وحشتی که در حال وقوع در اوکراین است، ادامه می‌دهیم و خواستار پایان فوری درگیری و دسترسی بشردوستانه‌ایم، من اینجا در یمن هستم تا از افرادی که به شدت به صلح نیاز دارند، حمایت کنم. وضعیت در اینجا یکی از بدترین بحران‌های بشردوستانه در جهان است.

به گفته آژانس پناهندگان سازمان ملل، حدود ۶۶ درصد از جمعیت ۳۰ میلیونی یمن برای ادامه زندگی خود به کمک‌های بشردوستانه متکی‌اند.

دیوید بیسلی،‌ رئیس برنامه جهانی غذا ماه گذشته به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: به دلیل طولانی شدن جنگ در یمن و کمبود بودجه، حدود ۱۳ میلیون نفر از جمعیت این کشور در معرض سوتغذیه شدید قرار گرفته‌اند.

سازمان ملل گزارش داده است که طرح بشردوستانه سال ۲۰۲۱ برای یمن تنها ۲.۲۷ میلیارد دلار از ۳.۸۵ میلیارد دلار مورد نیاز خود را دریافت کرده است که این مبلغ پایین‌ترین سطح بودجه از سال ۲۰۱۵ است.

بیشتر از جهان