علیرضا قربانی در اکسپو دبی کنسرت اجرا می‌کند

عالیم قاسم‌اف سرشناس‌ترین خواننده جمهوری آذربایجان در اجرایی مشترک، قربانی را همراهی خواهد کرد

علیرضا قربانی اول اسفندماه در کنار یکی از اسطوره‌های موسیقی جمهوری آذربایجان کنسرتی برگزار می‌کند.

به گزارش ایرنا، علیرضا قربانی و عالیم قاسم‌اف روز یکشنبه در یک اجرای ویژه در اکسپو دبی روی صحنه می‌روند. عالیم قاسم‌اف سرشناس‌ترین خواننده جمهوری آذربایجان و چهره‌ای شناخته شده در جهان موسیقی است. او برنده جایزه «آی‌ام‌سی» است که به نوبل موسیقی شهرت دارد. این جایزه به پاس فعالیت‌های مستمر قاسم‌اف که او را بلبل شرق می‌خوانند، در معرفی موسیقی مقامی آذربایجان به او اهدا شد.

علیرضا قربانی از سال ۱۳۷۸ به عنوان خواننده ارکستر ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی برنامه‌های متعددی در داخل و خارج از ایران اجرا کرده است.

پروژه «صداها و پل‌ها» (The Voices And Bridges) پروژه‌ای بین‌المللی است که علیرضا قربانی همراه با احسان مطوری، آهنگساز و نوازنده سنتور، آن را پیش می‌برد. ایده اصلی این پروژه تلفیق موسیقی ایرانی و سایر نقاط جهان است که با اجرای مشترک علیرضا قربانی از ایران و یک خواننده مهمان از کشورهای دیگر تحقق می‌یابد. تا به حال دو قطعه از این پروژه منتشر شده‌ است؛ قطعه اول به نام «ال‌سوینیو» به زبان فارسی و اسپانیایی با همخوانی سولانژ مردینیان، خواننده آرژانتینی-ارمنستانی ساکن آمریکا، و قطعه دوم به نام «نازنی‌نِی» به زبان فارسی و کشمیری با همکاری قیصر نیظامی، خواننده کشمیری.

گوگوش دیگر هنرمند ایرانی است که در نمایشگاه اکسپو۲۰۲۰ دبی به عنوان یک «نماد فرهنگی» برنامه اجرا می‌کند. بنا بر اعلام حساب کاربری رسمی اکسپو۲۰۲۰ در توییتر، کنسرت او شامگاه ۲۶ اسفند برگزار می‌شود.

گوگوش که اکنون ۷۱ سال دارد، یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین هنرمندان پیش از انقلاب ۱۳۵۷ است که در خارج از ایران به فعالیت هنری خود ادامه می‌دهد.

بیشتر از فرهنگ و هنر