در ژاپن، خودکشی بیش از کرونا قربانی می‌گیرد

طی همه‌گیری ویروس کرونا، ۲۷ درصد از زنان بیش از گذشته، مشکلات مربوط به سلامت روان را گزارش کردند

همه‌گیری کرونا، خودکشی در ژاپن را تشدید کرده است - CHARLY TRIBALLEAU / AFP

گرچه آمار منتشر شده مربوط به خودکشی در کشورهای جهان اغلب به‌روز نیست، ژاپن با انتشار آمار خودکشی در سال جاری، تاثیر شیوع کرونا را بر سلامتِ روان مردم کشور خود سنجید.

به گزارش سی‌ان‌ان، با همه‌گیری ویرس کرونا شاید توقع می‌رفت، فوتی‌ها بیشتر به این دلیل باشد، آمار اما نشان داد همچنان خودکشی در ژاپن بیشترین قربانی را می‌گیرد‌.

آمار منتشرشده نشان داد همه‌گیری کرونا، منجر به افزایش آمار خودکشی در ژاپن شده است.

با شیوع کرونا، گرایش به خودکشی میان زنان در ژاپن بیشتر بوده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

مطابق آمار مربوط به اکتبر امسال، میزان خودکشی میان زنان در مقایسه با اکتبر سال قبل، تقریباً ۸۳ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان خودکشی میان مردان، در مدت زمان مشابه، تقریباً ۲۲ افزایش یافته است.

احتمالی که برای توضیح آمار ماه اکتبر مطرح است به زنانی اشاره دارد که بیش از مردان به شغل‌هایی مشغول هستند که بیشتر با خطر اخراج از کار مواجه‌اند؛ شغل‌هایی از قبیل کارمند نیمه وقت هتل، حوزه خدمات غذایی و صنایع خرده فروشی.

پژوهشی از سوی سازمان بین‌المللی کمک‌های غیرانتفاعی CARE، با مشارکت ۱۰ هزار نفر، به این نتیجه رسیده است در طی همه‌گیری ویروس کرونا، ۲۷ درصد از زنان بیش از گذشته، مشکلات مربوط به سلامت روان را گزارش کردند. این در حالی است که تنها از ۱۰ درصد از مردان چنین گزارشی دریافت شد.

سال ۲۰۱۶، میزان مرگ و میر ناشی از خودکشی در ژاپن ۱۸.۵ در هر ۱۰۰ هزار نفر بود. این رقم، تقریباً دو برابر میانگین جهانی سالانه ۱۰.۶ در هر ۱۰۰ هزار نفر است. با این وجود، طی ۱۰ سال منتهی به سال ۲۰۱۹ ، تعداد خودکشی ها در ژاپن در حال کاهش بود. بر اساس گزارش وزارت بهداشت ژاپن، سال گذشته میزان خودکشی به حدود ۲۰ هزار مورد کاهش یافت؛ کمترین میزان، از زمان شروع ثبت آمار خودکشی از سال ۱۹۷۸. این آمار پس از شیوع کرونا، سیر صعودی داشته است.

بیشتر از جهان