کایلی جنر به خاطر گرفتن مهمانی با موضوع «ابلهانه» مورد انتقاد قرار گرفت

این ستاره می‌گوید داستان ندیمه، جذاب‌ترین سریالی است که تا کنون دیده

AFP

کایلی جنر به خاطر برگزاری مهمانی جشن تولد با موضوع برگرفته از سریال تلویزیونی «سرگذشت ندیمه» بدون توجه به ایرادهای این کار با انتقاد شدید روبرو شده است.

در تعطیلات آخر هفته، این ستاره زیبا یک مهمانی برای جشن تولد ۲۲ سالگی دوستش، آناستازیا «استاسی» کارانیکلائو، برگزار کرد که موضوع آن برگرفته از رمان ویران‌شهری مارگارت اتوود به اسم «سرگذشت ندیمه» و سریالی تلویزیونی با همین نام است که از Hulu TV پخش شده است.

فیلم‌ها و عکس‌های این مهمانی در اینستاگرام نشان می‌دهند که جنر و مهمانانش با اشتیاق شنل قرمز و کلاس سیفد مخصوص ندیمه را پوشیده‌اند و کوکتل می‌نوشند و عباراتی مانند «دم ودکا گرم» و «زیر نظر او، تکیلا» را به زبان می‌آوردند.

این ستاره ۲۱ ساله همچنین خانه‌اش را به شکل گیلیاد، فضای خیالی این رمان سال ۱۹۸۵، تزئین کرده است، که در آن زنانی که هنوز توان زاد و ولد دارند وادار می‌شوند که بچه بیاورند تا جمعیت در حال کاهش را دوباره افزایش دهند.

در یکی از فیلم‌های این مهمانی می‌توانید صدای جنر را بشنوید که می‌گوید «سرگذشت ندیمە جذابترین سریال تلویزیونی است که تا حالا دیده‌ام، به همین خاطر برای جشن تولد استاس، به گیلیاد خوش آمدید! لباس‌هایتان را بپوشید.»

این ستاره تلویزیون «نمایش های واقعی زندگی»، در واکنش مردم به این موضوع، با انتقاد شدید روبرو شده است. بعضی از مردم می‌پرسند آیا او واقعا می‌داند داستان «سرگذشت ندیمه» درباره چیست، برخی دیگر می‌گویند انتخابش «آزار دهنده» است.

شخصی نوشته است «اینکه کایلی جنر در مهمانی‌ای که برای جشن تولد دوستش گرفته از موضوع«سرگذشت ندیمه» استفاده کرده، مهمانان لباس ندیمه پوشیده‌اند، از پرچم گیلیاد استفاده کرده‌اند و عباراتی مانند «دم ودکا گرم» و «زیر نظر او، تکیلا» به زبان می‌آورند، به هر حال، سهل‌انگاری و سبکسری است، به‌ویژه در زمانی که حقوق و استقلال زنان زیر حمله‌های شدید است. این کار یأس‌آور است.»

شخص دیگری گفته است: «کایلی جنر یک مهمانی با تم «سرگذشت ندیمه» گرفته است...خب...چه کسی باید به او بفهماند که این مهمانی در واقع نوعی جشن برای به برده‌گی گرفتن زنان جهت تولید مثل است؟؟ چه کسی باید به او بفهماند.»

فردی دیگر گفته اینکه این ستاره تلویزیونی تصمیم گرفته یک مهمانی با موضوع «سرگذشت ندیمه» بگیرد «توهین‌آمیز» است چون لباس ندیمه به نماد اعتراض علیه قوانینی تبدیل شده که حقوق زنان را در زمینه زاد و ولد کنترل می‌کنند، و کنش‌گران در راهپیمای‌های دفاع از حق اختیار زنان در سرتاسر کشور این لباس را می‌پوشند.

آنها در توئیتر نوشته‌اند «این مصونیت و سبکسری بسیار وقیح است».

تاکنون جنر هیچ پاسخی به این انتقادات شدید نشان نداده است.

[پانوشت1]

@cayley_plotkin

سال 2019 است و کایلی جنر یک مهمانی جشن تولد با تم «سرگذشت ندیمه» می‌گیرد...چندش‌آور است...

[پانوشت2]

بیشتر

میشه یکی توضیح بده که چرا @KylieJenner مهمانی‌اش را با موضوع سرگذشت ندیمه گرفته است؟؟؟

[پانوشت3]

@mirandaaithi

کایلی جنر یک مهمانی با موضوع«سرگذشت ندیمه» گرفته است... خب...چه کسی باید به او بفهماند که این مهمانی در واقع نوعی جشن برای به برده‌گی گرفتن زنان جهت تولید مثل است؟؟

چه کسی باید به او بفهماند

[پانوشت4]

@emmyshills

شرم آوره. کایلی جنر یک مهمانی با موضوع سرگذشت ندیمه گرفته و من واقعا نمی‌توانم درک کنم که چرا باید او فکر کنه که این ایده خوبیە. لطفا کسی بره و براش توضیح بده که چرا این کارش تا این حد دردسرسازه، چون این دختر خیلی نادانە.

© The Independent

بیشتر از زندگی