دفاع بایدن از پسرش؛ به او افتخار می‌کنم

هانتر بایدن، وکیل و لابی‌گر که کوچک‌ترین و تنها پسر بازمانده رئیس‌جمهوری آمریکا است، ممکن است با اتهامات مجرمانه مرتبط با خرید سلاح دستی مواجه شود

بایدن به گرمی از بهبود پسرش هانتر از اعتیاد به مواد مخدر سخن گفت-Nicholas Kamm / AFP

جو بایدن، رئیس ‌جمهوری ایالات متحده، روز سه‌شنبه [۱۲ اکتبر - ۲۰ مهر] در پاسخ به سوالی درباره گزارش‌هایی مبنی بر اینکه هانتر بایدن ممکن است به دلیل دروغ گفتن در برگه بررسی سوابق برای خرید اسلحه با اتهامات مجرمانه روبه‌رو شود، به گرمی از بهبود پسرش هانتر از اعتیاد به مواد مخدر سخن گفت.

هفته گذشته، واشنگتن پست گزارش داد هانتر بایدن، وکیل و لابی‌گر که کوچک‌ترین و تنها پسر بازمانده رئیس ‌جمهوری است، ممکن است با اتهامات مجرمانه مرتبط با خرید سلاح دستی که گویا با دوران دست‌و‌پنجه نرم کردنش با سوء‌مصرف مواد مخدر همزمان بوده است، مواجه شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

بایدن که از سوی جیک تپر از سی‌ان‌ان در مورد گزارش پست سوال‌پیچ شده بود، در پاسخ گفت: «خب، پیش از هر چیز [باید بگویم که]، به پسرم افتخار می‌کنم.»

او هانتر را فردی توصیف کرد که «اسیر مواد مخدر شده بود»، و مبارزه پسرش را مبارزه‌ای شبیه مبارزه بسیاری از خانواده‌های آمریکایی خواند و گفت که پسرش بر اعتیاد خود «غلبه کرده» و «زندگی جدیدی را آغاز کرده است».

رئیس ‌جمهوری ایالات متحده همچنین گفت، «اطمینان دارد» آنچه پسرش می‌گوید و انجام می‌دهد، «با آنچه رخ داده است مطابقت دارد» و برای مثال، به «صداقت» بی‌پرده او در مورد مبارزه‌اش با اعتیاد به مواد مخدر در کتاب خاطراتش، «چیزهای زیبا» (Beautiful Things)، اشاره کرد.

بایدن افزود که «هیچ چیز» در مورد تفنگ دستی خریدن احتمالی پسرش نمی‌داند، اما اذعان کرد که هانتر در مورد آن نکته، در کتابش نوشته است.

او گفت: «قضیه این است که در زمان درخواستش برای خرید اسلحه، اتفاقی که افتاده این بوده که ... از آدم می‌پرسند - آیا به مواد مخدر اعتیاد دارید یا مواد مصرف می‌کنید؟ که او گفته است نه.»

© The Independent

بیشتر از جهان