انجمن تنیس زنان در حمایت از پنگ شوای تمامی رقابت‌ها در چین را تعلیق کرد

شوای، معاون سابق نخست وزیر چین را متهم کرده که او را مورد آزار جنسی قرار داده است

پنگ شوای ۳۵ ساله از ورزشکاران مطرح تنیس حرفه‌ای زنان جهان است-William WEST / AFP

استیو سیمون، رئیس انجمن تنیس زنان روز چهارشنبه اعلام کرد که این نهاد ورزشی تمامی رقابت‌ها در چین و هنگ‌کنگ را به دلیل نحوه برخورد با پنگ شوای، زن تنیس‌باز چینی، به حالت تعلیق در آورده است.

به گزارش وبسایت اکسیوس، این تصمیم به این دلیل مهم است که نشان می‌دهد ناکامی دولت چین در رسیدگی به اتهامات مطرح شده از سوی پنگ شوای در مورد آزار جنسی همچنان مورد نگرانی این انجمن قرار دارد.

شوای روز دوم نوامبر به‌طور علنی معاون سابق نخست‌وزیر چین را متهم کرد که او را مورد آزار جنسی قرار داده است. از آن زمان به بعد خبری از این ورزشکار نیست و کسی او را ندیده و ظاهرا مفقود شده است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

رئیس انجمن تنیس زنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد «به مقام‌های چین فرصت داده شده تا به این سانسور پایان دهند، و به‌طور قابل تایید ثابت کنند که پنگ آزاد است و می‌تواند بدون واهمه یا دخالت کسی صحبت کند، و به‌طور کامل، عادلانه و شفاف در مورد اتهام آزار جنسی تحقیق کند.»

استیو سیمون در ادامه نوشته است، «متاسفانه رهبری چین این موضوع بسیاری جدی را از هیچ طریق معتبری تحت رسیدگی قرار نداده است.»

وی تاکید کرد که «انجمن تنیس زنان به روشنی گفته است که چه اقداماتی باید در این زمینه انجام گیرد و بار دیگر خواسته خود را برای انجام تحقیقات کامل و شفاف و بدون سانسور در مورد اتهام آزار جنسی مطرح شده از سوی پنگ شوای تکرار می‌کنیم.»

پنگ شوای ۳۵ ساله از ورزشکاران مطرح تنیس حرفه‌ای زنان جهان است و بیش از دو هفته بعد از طرح اتهام آزار جنسی، شبکه تلویزیونی سی‌جی‌تی‌ان چین از ارسال ایمیلی توسط او خبر داده که به گفته سیمون موجب افزایش نگرانی‌ها درباره امنیت او شده است.

بیشتر از ورزش