«همیشه سعی می‌کنم نقش‌های یک فمنیست را ایفا کنم»

ماس در طول سال‌ها نقش‌های به یادماندنی بسیاری ایفا کرده است

الیزابت ماس - KEVORK DJANSEZIAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP

الیزابت ماس گفته است همیشه می‌خواهد نقش شخصیت‌هایی را ایفا ‌کند که «قهرمان‌های زن داستان بوده و فمینیسم را به نمایش گذارند».

این بازیگر زنجیره‌ای از نقش‌های متعدد، از شخصیت یک قربانی تا فردی خود‌-توانمند-ساخته را ایفا کرده است. از این میان می‌توان به نقش «پگی» به عنوان منشی مجربی در «مردان دیوانه» (Mad Men) و «جون» زنی که برای اجاره رحم خویش به اسارت درآمده در «سرگذشت ندیمه» (The Handmaid’s Tale) اشاره کرد.

خانم ماس به تایمز گفت: «من همیشه سعی‌ می‌کنم نقش شخصیت‌هایی را ایفا کنم که قهرمان‌های زن داستان بوده و فمینیسم را به نمایش گذارند. سعی می‌کنم ایشان را واقعی جلوه دهم، چه می‌خواهد زنی در محل کار باشد یا یک مادر. آنها هم شخصیت‌هایی مانند من و شما هستند، آدم‌هایی معمولی و نه ویژه و بی‌نقص. هیچ کس همیشه و در ۱۰۰ درصد اوقات خوب نیست».

او افزود: «ما از قدرت‌های ویژه برخوردار نیستیم. ما زن و انسان هستیم. ولی زنان واقعی که بی‌نقص نیستند هم می‌توانند قدرت خویش را یافته و آن را به کار بندند، این قدرت می‌تواند کاری مانند خروج از یک رابطه عاطفی بد، درخواست برای افزایش حقوق از رییس خویش، یا راهپیمایی در پایتخت کشور با لباس‌های قرمز باشد».

فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه کمی پیش در شبکه ۴ به پایان رسید، ولی علاقه‌مندان می‌توانند ماس را در فیلم «آشپزخانه» (The Kitchen) که ۲۰ سپتامبر به روی پرده می‌رود مشاهده کنند.

این نوشته برگردان فارسی از مقالات منتشر شده دیگری است و منعکس کننده دیدگاه سردبیری روزنامه ایندیپندنت فارسی نمی باشد.

https://www.independent.co.uk/

© The Independent

بیشتر از فیلم