تلاش زنان عربستانی برای تشکیل اولین تیم ملی گلف

مقامات ورزشی در عربستان سعودی در چند سال گذشته تلاش می‌کنند ورزش حرفه‌ای را در این کشور گسترش دهند

 زنان در حال آموزش گلف در مرکز ورزشی در ریاض، عربستان سعودی- Reuters 

با محبوبیت فزاینده گلف در عربستان سعودی، ۵۶ زن با یک مربی تونسی تمرین می‌کنند تا اولین تیم گلف زنان عربستان را تأسیس کنند.

قزلان احمد مربی تونسی بیش از ۴۰۰ زن را آموزش داده است که ۵۶ نفر از آن‌ها ورود به تیم ملی را هدف‌گذاری کرده‌اند. این زنان عربستانی می‌خواهند اولین تیم ملی گلف زنان این کشور را تشکیل دهند.

قزلان احمد، مربی گلف تونسی، گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در این برنامه با آن روبرو شدم این بود که مردم گلف را به عنوان یک ورزش برای افراد مسن و بازنشسته می‌دانند، اما در واقع این‌طور نیست و دلیلم برای ثابت کردن آن این است که از ماه مه گذشته، بیش از ۴۰۰ زن در برنامه آموزش گلف شرکت کردند.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

یکی از این زنان شهروند سعودی که برای آموزش گلف ثبت‌نام کرد، لامیه الفهدی، شهروند سعودی است. او به رویترز گفت: «گلف را پنج ماه پیش شروع کردم. قبلا گلف تماشا می‌کردم و وقتی فرصت پیدا کردم از آن استفاده کردم. نکته جالب این است که دوستانم به من خندیدند و گفتند که من فقط توپ را این طرف و آن‌طرف تعقیب می‌کنم، اما وقتی وارد تیم ملی عربستان شوم، خواهیم دید که چه کسی خواهد خندید. »

مقامات ورزشی در عربستان سعودی در چند سال گذشته تلاش می‌کنند تا ورزش حرفه‌ای را در این کشور گسترش دهند. ازجمله در بخش‌های سوارکاری، تنیس، فوتبال و گلف. در کنار حمایت از ورزش حرفه‌ای مردان، باشگاه‌های ورزشی تشویق شده‌اند تا به ایجاد و تقویت تیم‌های زنان کمک کنند.

 لیگ فوتبال زنان عربستان سعودی محصول این تلاش هاست. در کنار آن تیم‌های دوچرخه‌سواری، اتومبیل‌رانی و مسابقات رالی و موتورسواری زنان هم ایجاد شده است.

اگر آموزش‌های زنان در ریاض ادامه پیدا کند ممکن است به‌زودی شاهد حضور تیم ملی گلف زنان عربستان سعودی در تورنمنت‌های جهانی باشیم.

بیشتر از ورزش