حراج کلاه ناپلئون بناپارت در پاریس

پیش‌بینی شده این کلاه حدود نیم میلیون پوند قیمت‌گذاری شود

ناپلئون در نقاشی «عبور از آلپ» اثر لوئیس دیوید یک نمونه از این مدل کلاه بر سر دارد-CANVA

به یادبود دویستمین سالگرد مرگ امپراتور فرانسه، ناپلئون بناپارت، یکی از مشهورترین کلاه‌های او به فروش خواهد رفت.

خانه حراج ساتبیز روز پنجشنبه (۱۵ ژوئیه) اعلام کرد که یکی از کلاه‌های دریایی مدل «بیکرون» ناپلئون که یکی از نمادهای او و فرانسه بود، فروش می‌رسد.

پیش‌بینی می‌شود این کلاه حدود نیم میلیون پوند قیمت‌گذاری شود.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این کلاه که از نمد سیاه ساخته‌شده است، در حدود سال ۱۸۰۷، هنگامی‌که عنوان امپراتور فرانسوی‌ها را داشت، توسط این رهبر نظامی پوشیده شد.

ساتبیز، که یکی از بزرگترین حراجی‌های آثار هنری، جواهر و مجموعه‌ها را اداره می‌کند در توضیح این حراج گفته است: «از ۱۵ تا ۲۲ سپتامبر، به مناسبت دویستمین سالگرد مرگ ناپلئون بناپارت، ما فروش ویژه‌ای را به امپراتوری که دویست سال پس از مرگش همچنان جذاب است اختصاص داده‌ایم.»

این حراج قرار است ادای احترامی به ناپلئون و هنر قرن نوزدهم تا هنر معاصر، ازجمله مجسمه‌سازی، ظروف نقره، مبلمان، ظروف چینی، جواهرات و عکس و همچنین خاطرات امپراتور و نزدیکان وی باشد.

گل سرسبد این حراج یکی از کلاه‌های معروف او است که در سال ۱۸۱۴ توسط سیاستمدار مایکل شاو استوارت خریداری و به اسکاتلند برده شد و سپس چندین نسل در این خانواده ماند.

اعتقاد بر این است که ناپلئون هنگام امضای معاهدات صلح تیلسیت، طرح تقسیم اروپا بین حاکمیت فرانسه و روسیه، این کلاه را بر سر داشت.

بیشتر از زندگی