بریتنی اسپیرز: نمی‌خواهم پدرم سرپرست دارایی من باشد

ستاره پاپ از دادگاه خواست بعد از ۱۲سال، دیگر پدرش قیم مالی او نباشد

بریتنی اسپیرز- لس آنجلس-
Mike Windle / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

بریتنی اسپیرز در تلاش است تا پدرش را از قیمومت قانونی خود خلع کند. او در بخش اعظم زندگی هنری این هنرمند، زندگی شخصی، فعالیت‌ حرفه‌ای و دارایی‌های او را برای ۱۲ سال تحت کنترل داشته است.

در دادخواستی که توسط وکلای خانم اسپیرز در روز دوشنبه، ۱۷ اوت، به دادگاه عالی کالیفرنیا در لس‌آنجلس تسلیم شد، این خواننده اظهار داشته است که «به شدت مخالف» این است که پدرش جیمی دوباره «به عنوان قیم او تعیین شود» و درخواست کرده است که جودی مونتگمری، قیم موقت او، به جای پدرش به قیم همیشگی‌ او تبدیل شود.

پدر خانم اسپیرز به بهانه مشکلات سلامتی در سال ۲۰۱۹ به طور موقت از آن مسئولیت کناره گرفت، ولی قرار بود در سال جاری میلادی به این کار باز گردد.

وکلای خانم اسپیرز معتقدند که این اقدام «به شدت با شکایت جیمز اسپیرز» روبه‌رو خواهد شد، اما با این حال به گفته آنها حد و حدود این قیمومت باید «به طرز عمده‌ای تغییر کند» تا نشان دهنده «تغییرات عمده در نحوه زندگی کنونی و آرزوها و اهداف مورد نظر خانم اسپیرز باشد.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

قیمومت تعیین می‌شود که به دلیل محدودیت‌های جسمی یا روانی شخصی، یک فرد دیگر که از جانب دادگاه تعیین می‌شود، اداره زندگی او را بر عهده بگیرد. تعیین پدر بریتنی اسپیرز برای قیمومت او در سال ۲۰۰۸ و در پی حمله شدید عصبی او در برابر عموم در سال ۲۰۰۷، برقرار شد.

موضوع قیمومت او در سال جاری میلادی به شکایتی گسترده در فضای مجازی فرا رویید. جنبش «بریتنی را آزاد کنید» توسط هوادارانی به راه افتاد که معتقد بودند بریتنی «به دام افتاده است.» درخواستی هم با امضای بیش از صد هزار نفر، خواستار «آزادی» اسپیرز شد و ادعا کرد: «پدرش به او اجازه رانندگی کردن نمی‌دهد، تمام تماس‌ها و پیام‌های تلفنی او کنترل می‌شود، او اجازه رای دادن ندارد و نمی‌تواند بدون دریافت اجازه با دوستان خود وقت بگدراند یا پول خود را خرج کند. و اگر او هر یک از قوانین را نقض کند، پدرش او را تهدید کرده که بچه‌هایش را از او خواهد گرفت.»

پیشتر در ماه جاری میلادی، جیمی جنبش بریتنی را آزاد کنید را «یک جوک» نامید و گفت از شایعاتی که می‌گویند از بریتنی سوءاستفاده می‌شود، خسته شده است.

© The Independent

بیشتر از موسیقی