جورج فلوید به کرونا مبتلا بود

پزشکی قانونی می‌گوید نتیجه آزمایش جورج فلوید دو بار «مثبت» بوده است

مراسم خاکسپاری جورج فلوید در مینیاپولیس، ۴ ژوئن- kerem yucel / AFP

جورج فلوید که مرگش در حین دستگیری در هفته گذشته در مینیاپولیس منجر به اعتراضات علیه نژادپرستی نهادین شد، چند هفته پیش با تست مثبت ویروس کرونا مواجه شده بود. 

کالبدشکافی او در ضمن تائید کرده است که بدن این مرد ۴۶ ساله که تست کرونای او نزدیک به هشت هفته پیش، در روز ۳ آوریل، مثبت شده بود همچنان با ویروس کووید-۱۹ همراه بود.

دفتر پزشکی قانونی کانتی هنه‌پین که این سند را در روز چهارشنبه منتشر کرد توضیح می‌دهد که ویروس کرونا می‌تواند چند هفته پس از پاک‌سازی آن همچنان در کد ژنتیکی فرد حاضر باشد.

این گزارشِ کامل، دلیل مرگ را تغییر نمی‌دهد. مقامات در روز دوشنبه گفتند دلیل مرگ آقای فلوید گرفتگی قلب و عروق در نتیجه «فشار روی گردن» و «محدودیت اجباری منجر به عدم توانایی حرکت» بوده است.  

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

به گفته پزشکی قانونی، دومین تست مثبت کووید ۱۹ نشان می‌دهد که آقای فلوید هنگام مرگ خود در روز دوشنبه علائم این ویروس را از مورد ابتلای قبلی نداشته است. 

در گزارش می‌خوانیم: «مثبت بودن واکنش زنجیره‌ای پلیمراز برای آران‌ایِ کووید ۱۹ می‌تواند چند هفته پس از آغاز و پایانِ بیماری بستری ادامه پیدا کند. به همین علت، نتیجه کالبدشکافی به احتمال بسیار زیاد خبر از مثبت بودن واکنش زنجیره‌ای پلمیراز بدون علائم و اما با پایداری از مورد قبلی ابتلا می‌دهد.»

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا نیز گفته است که کووید ۱۹ می‌تواند پس از پایان مبتلا بودن یک فرد به این ویروس همچنان رد پایی بر جا بگذارد. 

روشن نیست که آقای فلوید در گذشته علائم ویروس کرونا را داشته است یا خیر.

کانتیِ هنه‌پین سندی ۲۰ صفحه‌ای در توافق و همکاری با خانواده و وکلای آقای فلوید منتشر کرده است. 

کالبدشکافی مستقل که برای خانواده آقای فلوید انجام‌شده نشان می‌دهد که او زمانی درگذشته است که جریان خون و هوا به مغزش قطع شدند.

این یافته متفاوت از کالبدشکافی کانتی هنه‌پین بود که حکم داد آقای فلوید بیماری‌های چشمگیر دیگری داشته است از جمله بیماری قلبی آرتریوسکلروز و فشارخون بالا، مسمومیت به فنتانیل و استفاده اخیر از متامفتامین. 

© The Independent

بیشتر از جهان