رئیس اتحادیه فوتبال آلمان خواستار تعیین سقف دستمزد برای بازیکنان شد

کارمزد بالای واسطه‌ها و ارقام نجومی در فصل نقل‌وانتقال جامعه را خشمگین و از روح ورزش دور می‌کند

 فریتز کلر:بایدکنترل بهتری روی دستمزد‌ها داشته باشیم تا هواداران را در میدان نگه‌داریم- Federico Gambarini/Pool via REUTERS DFL regulations

به اعتقاد فریتز کلر، رئیس اتحادیه فوتبال آلمان، باید از بحران ویروس کرونا درس بگیریم و کنترل بهتری روی دستمزد بازیکنان داشته باشیم تا بتوانیم هواداران را در میدان نگه‌داریم.

لیگ فوتبال آلمان موسوم به بوندس‌لیگا در مواجهه با شرایط تحمیلی ویروس کرونا بیشتر از دو ماه را در حالت تعطیل گذراند و تازه هفته پیش بود که به‌عنوان اولین لیگ بزرگ فوتبال در جهان فعالیت‌های خود را از سر گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

آقای کلر در جریان جلسه اینترنتی اتحادیه اظهار داشت «باید از اشتباهات خود درس بگیریم چرا که شرایط بحرانی فرصتی برای سازمان‌دهی فوتبال هستند. ما باید برای مردم فوتبال حرفه‌ای بازی کنیم، برای هرروز آن‌ها. پس باید نظام مالی بهتری داشته باشیم و البته با تعیین سقف برای دستمزد.»

سازمان لیگ هنگامی‌که برای ازسرگیری فعالیت‌ها به باشگاه‌ها فشار می‌آورد اعلام کرد که بعضی باشگاه‌ها در اولین ماه تعلیق فعالیت‌ها به شرایط مالی نزدیک به ورشکستگی افتاده بودند.

بعضی منتقدین بازگشایی باشگاه‌ها را در این مرحله هنوز زود می‌دانند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در آلمان طبق آمار ۱۷۸۵۷۰ نفر و تعداد کشته‌شدگان با ۱۰ نفر افزایش در روز دوشنبه به  ۸۲۵۷ نفر رسیده است.

کلر ضمن تأکید بر برنامه‌ریزی درازمدت اظهار داشت «کارمزد بالای واسطه‌ها و ارقام نجومی در فصل نقل‌وانتقال جامعه را خشمگین و از روح ورزش دور می‌کند. فوتبال باید پاسخی قانع‌کننده برای چنین مسائلی داشته باشد.»

وی افزود «ما نه ‌تنها به مقررات جدید بلکه به رویکرد جدید نیاز داریم. نه این‌که مثل الآن فقط فصل‌به‌فصل فکر و برنامه‌ریزی کنیم. فوتبال از تمام جهات باید در چشم‌انداز درازمدت ما باشد.»

© The Independent

بیشتر از ورزش