مایکروسافت می‌خواهد با «خوانش امواج مغزی افراد» رمزارز استخراج کند

این اختراع با عنوان «نظام رمزارز با استفاده از اطلاعات فعالیت بدن» ثبت شده است

اختراع مایکروسافت راهی جایگزین برای استخراج رمزارز است که به سراغ «فعالیت‌های بدن انسان هنگام انجام کاری خاص» رفته است- Getty Images/iStockphoto

مایکروسافت روشی را ارائه کرده است تا با بررسی فعالیت مغز افراد و دیگر اطلاعات هویت اشخاص، «رمزارز» تولید کند.

این اختراع که با عنوان «نظام رمزارز با استفاده از اطلاعات فعالیت بدن» ثبت شده است، راهی را تشریح می‌کند که افراد با نصب «سنسور»هایی به بدن خود بتوانند از طریق روندی که استخراج نام دارد، رمزارز به دست آورند.

استخراج رمزارزهایی نظیر بیت‌کوین معمولا از طریق اختصاص دادن قدرت پردازش فراوانی برای حل مسائل پیچیده ریاضی صورت می‌پذیرد.

اختراع مایکروسافت راهی جایگزین برای استخراج رمزارز است که به جای کامپیوتر، سراغ «فعالیت‌های بدن انسان هنگام انجام کاری خاص» رفته است و نتایج سنسورهای متصل به بدن را زیر نظر خواهد گرفت.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در سند ثبت این اختراع آمده است: «برای مثال، موج مغزی یا گرمای ساطع شده از بدن فرد هنگامی که مشغول انجام کاری است که شامل جذب و تحلیل اطلاعات است، مانند دیدن یک تبلیغ بازرگانی یا استفاده از بعضی از سرویس‌های اینترنتی، می‌تواند برای استخراج رمزارز مورد استفاده قرار گیرد. به جای استفاده از قدرت پردازشی عظیم که در راه‌های قدیمی مورد نیاز بود، داده‌های ساخته شده از بدن انسان خودبه‌خود کار خواهد کرد و به همین خاطر، کاربری که این سنسورها را نصب کند، ناخودآگاه در حال حل مشکلات پیچیده ریاضی است.»

این سیستم استخراج رمزارز، شامل نصب دستگاه‌هایی کوچک بر روی سنسورهایی متفاوت است که به بدن وصل می‌شود و اطلاعاتی را که برای تولید رمزارز لازم است، از بدن کاربر شناسایی و جمع‌آوری خواهد کرد.

سنسورهای احتمالی که برای ثبت این فعالیت‌ها استفاده خواهند شد، شامل «اسکنر ام‌آر‌آی»، دوربین‌های حرارتی، و سنسورهای ضربان قلب و مادون قرمز است.

غیر از امواج مغزی و گرمای بدن، سایر فعالیت‌هایی که می‌تواند بررسی شود، شامل «جریان مایعات بدن» و «حرکت و فعالیت اعضا و جوارح» است.

ثبت این اختراع ۲۸ راه متفاوت برای استخراج رمزارز معرفی می‌کند که شامل وظایفی نظیر گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی، صحبت و کار کردن با روبات‌های سخنگوی هوش مصنوعی، یا دیدار از یک تارنما است.

البته اذعان نشده است که این سیستم با کدام رمزارز کار خواهد کرد؛ هر چند می‌تواند ارز دیجیتالی کاملا جدیدی را بر اساس شبکه پرداختی بلاک‌چین برگزیند که به طور خاص در انطباق با آن طراحی شده است.

مایکروسافت هنوز به درخواست ایندیپندنت در خصوص اظهار نظر درباره برنامه‌های این شرکت برای تولید عمده این فناوری پاسخ نداده است.

© The Independent

بیشتر از جهان