سفر با ترامپ در هواپیمای ریاست جمهوری، مثل «اسارت» است

ترامپ پیشتر گفته بود که شب‌ها فقط چهار یا پنج ساعت می‌خوابد، ولی کارکنانش می‌گویند در هواپیما حتی از این هم کمتر می‌خوابد

دونالد ترامپ راهی دیداری رسمی از پنج کشور شده است و دستیارانش خود را برای سفر سختی آماده کرده‌اند.

آقای ترامپ در طول ریاست جمهوری‌اش زیاد سفر نکرده زیرا می‌گوید که می‌خواهد بر مسائل داخلی کشور متمرکز باشد. بنابراین او اغلب اعضای کابینه یا دستیاران ارشدش را به سفرهای رسمی می‌فرستد، اما این اکراه ممکن است ناشی از بی علاقگی آقای ترامپ به سفرهای بین‌المللی باشد.

یک مقام آمریکایی، گفته است که سفر با رئیس جمهور در هواپیمای ایرفورس وان به «اسارت» شباهت دارد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان ان که بدون ذکر نام، با پنج مقام کابینه وی گفت‌و‌گو کرده، سفرهای آقای ترامپ بسیار پر هرج و مرج‌ هستند.

آن‌ها گفته‌اند که فضای خواب بسیار محدود است و شبکه تلویزیونی فاکس نیوز دائما در حال پخش است. آقای ترامپ جعبه‌هایی پر از مجله و روزنامه و نوارهای ضبط شده برنامه‌های تلویزیونی را همراه خود به هواپیما می‌آورد تا ببیند رسانه‌ها چگونه او را به تصویر کشیده‌اند. او حتی گاه کارکنانش را بیدار می‌کند تا درباره یک تیتر ناخوشایند صحبت کند و به جای تدارک دیدن برای دیدارهای پیش‌رو، از آن‌ها می‌خواهد تا برای این اخبار جوابیه تهیه کنند و «درستش کنند».

همچنین بنا به گزارش‌ها، رئیس جمهور نمی‌خوابد. آقای ترامپ پیشتر گفته بود که شب‌ها فقط چهار یا پنج ساعت می‌خوابد، ولی کارکنانش می‌گویند در هواپیما حتی از این هم کمتر می‌خوابد و بیدار می‌ماند تا در باره کسب و کار، ورزش و شایعات صحبت کند.

آقای ترامپ برنامه سفرهایش را جوری ترتیب می‌دهد که کمترین زمان ممکن را در خارج بگذراند. او را مسافر بی‌قراری توصیف کرده‌اند که رختخواب خودش را ترجیح می‌دهد. گزارش شده که در مواردی رئیس جمهور آمریکا سفرهای رسمی‌اش را نیمه تمام گذاشته و برنامه‌هایش را عوض کرده است. نمونه‌اش سال گذشته در نشست سنگاپور بود که او کارکنانش را از لحاظ زمان تحت فشار قرار داد و فضای پرتنشی را برای آن‌ها ایجاد کرده بود.

در مورد محل اقامت، گزارش شده است که وقتی هتل آقای ترامپ با استانداردهای شخصی‌اش برابری نکند، کارکنانش را تحقیر می‌کند. او همچنین در هتل  همواره می‌خواهد به فاکس‌نیوز و چند کانال تلویزیونی دیگر دسترسی داشته باشد.

سفرهای کارکنان کاخ سفید به کشورهای دیگر به طور کلی به دلیل ساعت‌های کاری بالا و برنامه‌های فشرده، لذت‌بخش نیست، اما چند مقام دولت ترامپ گفته‌اند که سفر خارجی با آقای ترامپ «بدترینشان» است.

© The Independent

بیشتر از جهان