با خانواده نسل‌اندرنسل سرمایه‌دار روتشیلد آشنا شوید

اعضای خاندان روتشیلد با خرید زمین از مقام‌های عثمانی و تامین بودجه احداث ساختمان کنست و دادگاه عالی، به تاسیس کشور اسرائیل کمک کردند

خانواده روتشیلد (راث‌چایلد) که یکی از خانواده‌های قدیمی و سرمایه‌دار جهان محسوب می‌شود و شجره‌نامه قابل‌استناد آن‌ها به قرن شانزدهم میلادی در آلمان می‌رسد، در قرن هجدهم ثروتمندترین خانواده جهان محسوب می‌شد.

بیزنس اینسایدر در مطلبی به وارثان فعلی این خانواده می‌پردازد.

هانا روتشیلد

هانا روتشیلد ۶۱ ساله و بزرگ‌ترین فرزند جیکوب روتشیلد و سرنا دان روتشیلد است. این زوج در سال ۱۹۶۱ ازدواج کردند و زندگی مشترکشان تا زمان مرگ سرنا در سال ۲۰۱۹ دوام داشت.

هانا علاوه بر کارگردانی چند مستند، دستی به قلم دارد و از کتاب‌هایش می‌توان به «خاندان ترلاونی»، «احتمال‌پذیری عشق»، و زندگی‌نامه عمه‌اش، «بارونس: در جست‌وجوی نیکا، روتشیلد ناخلف» اشاره کرد.

او از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ رئیس هیئت‌مدیره گالری ملی لندن بود و اولین زنی بود که به این سمت رسید.

ناتانیل «نت» روتشیلد

ناتانیل روتشیلد کوچک‌ترین فرزند و تنها پسر جیکوب و سرنا روتشیلد است. نت ۵۲ ساله اکنون بیشتر در سوییس زندگی می‌کند و رئیس هیئت‌مدیره شرکت تولید محصولات الکتریکی وولکس است.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

نشریه فوربز در سال ۲۰۱۲ ثروت شخصی او را یک میلیارد دلار برآورد کرد، اما در حال حاضر در فهرست میلیاردرهای فوربز قرار ندارد. او پس از مرگ پدرش لقب پنجمین بارون خاندان روتشیلد را دریافت کرد.

هانا و نت دو خواهر دیگر هم دارند، بت و امیلی، که حضور پررنگی در زندگی عمومی یا موسسات خانواده روتشیلد ندارند.

لین فورستر دروتشیلد

لین فورستر دروتشیلد که اکنون ۶۹ سال سن دارد در سال ۲۰۰۰ با سِر اولین دروتشیلد، پسرعموی جیکوب روتشیلد، ازدواج کرد و زندگی مشترکشان تا زمان مرگ او در سال ۲۰۲۲ دوام داشت.

او مدیرعامل شرکت ئی‌ال روتشیلد است، یک شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه رسانه که گروه اکونومیست را شامل می‌شود. لین فورستر دروتشیلد بیشتر اوقاتش را در لندن و نیویورک سپری می‌کند.

دیوید مه‌یر دروتشیلد

دیوید ۴۵ ساله کوچک‌ترین فرزند سِر اولین دروتشیلد و همسر دومش، ویکتوریا لو شوت، است.

او فعال محیط زیست است و کتابی با عنوان «کتاب راهنمای بقا در گرمایش زمین: ۷۷ مهارت اساسی برای توقف تغییرات اقلیمی‌ــ یا زندگی با آن» نوشته است و در سال ۲۰۰۹، با قایقی که از بطری‌های پلاستیکی و سایر مواد بازیافتی ساخته شده بود از سان‌فرانسیسکو به سیدنی رفت.

او در سال ۲۰۱۶ لاست اکسپلورر (Lost Explorer) را راه‌اندازی کرد که نامی تجاری در حوزه پوشاک و سبک زندگی پایدار است.

نادین دروتشیلد

بارون نادین دروتشیلد ۹۱ ساله و بیوه ادموند آدولف دروتشیلد است، که مدیر و مالک ادموند دروتشیلد گروپ بود. هنگامی که ادموند آدولف دروتشیلد در سال ۱۹۹۷ درگذشت، تصور می‌شد که ثروتمندترین عضو خانواده روتشیلد باشد.

نادین دروتشیلد نویسنده و بازیگر فرانسوی است که از اسم هنری نادین تالیه استفاده می‌کرد.

آریان دروتشیلد

آریان دروتشیلد ۵۸ ساله با بنجامین، پسر ادموند و نادین روتشیلد، ازدواج کرده بود. آن‌ها از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۲۱ که بنجامین در اثر حمله قلبی درگذشت، با یکدیگر زندگی کردند.

او از سال ۲۰۰۰ به این‌سو در شماری از موسسه‌های مالی روتشیلد کار کرده است و در سال ۲۰۲۳، به‌سمت مدیرعامل ادموند دروتشیلد گروپ منصوب شد و اولین زنی بود که اداره یک موسسه مالی روتشیلد را بر عهده گرفت.

ادوارد اتین آلفونسه دروتشیلد

ادوارد ۶۶ ساله عضو شاخه فرانسوی‌تبار خاندان روتشیلد و پسر گای دروتشیلد و مری هلن نایلا استفانی ژوسینا دروتشیلد فرانسوی است.

او علاقه چندانی به فعالیت در حوزه مالی ندارد. ادوارد در سال ۲۰۰۵ حدود ۲۸ میلیون دلار در روزنامه فرانسوی چپ‌گرای لیبراسیون سرمایه‌گذاری کرد و در سال ۲۰۱۰، به ریاست هیئت‌مدیره آن منصوب شد.

او در همان سال به اسرائیل نقل مکان کرد. اعضای خاندان روتشیلد با خرید زمین از مقام‌های عثمانی و تامین بودجه احداث ساختمان کنست و دادگاه عالی، به تاسیس کشور اسرائیل کمک کردند.

دیوید رنه جیمز دروتشیلد

دیوید رنه جیمز دروتشیلد ۸۱ ساله برادر ادوارد است و علاوه بر ریاست افتخاری شرکت سرمایه‌گذاری چندملیتی روتشیلد اند کو، رئیس سازمان یادبود هولوکاست فرانسه است.

اما جورجینا روتشیلد

اما جورجینا روتشیلد ۷۵ ساله دختر ویکتور روتشیلد، سومین بارون روتشیلد (پدر جیکوب روتشیلد)، و همسر دومش، ترزا جورجینا روتشیلد است.

او مورخ اقتصاد در دانشگاه هاروارد و استاد افتخاری دانشگاه کمبریج و مرکز تاریخ علوم پو در پاریس است. او همچنین متولی آرشیو روتشیلد است، مرکز پژوهش در مورد خاندان روتشیلد که در لندن قرار دارد.

اما جورجینا روتشیلد با آمارتیا سن، اقتصاددان برنده نوبل، ازدواج کرده است.

جیمز روتشیلد

جیمز روتشیلد ۳۸ سال دارد و نوه ویکتور روتشیلد، سومین بارون روتشیلد، است.

او بنیان‌گذار و شریک شرکت فناوری ترو ارو پارتنرز و یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری وست ارو است.

او در سال ۲۰۱۵ با نیکی هیلتون، وارث هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون، ازدواج کرد.

بیشتر از جهان