استفاده از جریان الکتریکی در خدمات پوستی «هانیبال لکتر»‏

کارشناسان هشدار می‌دهند که به‌رغم تبلیغات و نظرهای مثبت درباره این درمان، ممکن است آن‌قدری که به‌نظر ‏می‌رسد معجزه نباشد

امیلی برنشتاین در کلینیک زیبایی خدمات پوستی «هانیبال لکتر» را دریافت می‌کند-Youtube/Overhealed LA

این روزها برقِ یک شیوه جدید و پرسروصدای مراقبت از پوست، واقعا شما را می‌گیرد.

برنامه تخصصی مراقبت از پوست (فیشال Facial) «گالوانیک»، که به نام برنامه تخصصی مراقبت از پوست «هانیبال لکتر» مشهور شده است، از طریق یک ماسک بژ ترسناک، به سطح پوست، جریان‌ برق می‌فرستد و پوستِ سفت، گردش خونِ بهتر، و منافذ کوچک‌تر، در عین آب‌رسانی به پوست و کاهش جوش‌های پوست، را نوید می‌دهد.

اما رسیدن به پوست شفاف و آیینه‌ای هزینه زیادی دارد. قیمت این خدمات، با توجه به مکان و مدت زمانی که روی پوست صرف می‌شود، متغیر است، اما «یواس‌ای تودی» (USA Today) تخمین زده است که هر جلسه خدمات پوستی گالوانیک حدود ۱۸۰ دلار هزینه دارد.

این در حالی است که کارشناسان هشدار می‌هند به‌رغم تبلیغات و نظرهای مثبتی که درباره این درمان ابراز شده است، ممکن است آن‌قدری که به‌نظر می‌رسد معجزه نباشد و ناگفته نماند که تحقیق بسیار کمی روی آن شده است.

نشریه «نیویورک پست» به‌نقل از دکتر منیب شاه، متخصص پوست در نیویورک، نوشت که اثر این درمان برای جوان‌سازی پوست واقعا بررسی و مطالعه نشده است.

او اشاره کرد که به‌رغم موجی که هر چند دهه یک بار به راه می‌افتد و مد می‌شود، جز یک مطالعه، درمورد خواص بهبود کیفیت پوست صورت با خدمات گالوانیک تحقیق کمی شده است.

او در مورد این روش، که نامش را از نام قاتل سریالی فیلم «سکوت‌ بره‌ها» (The Silence of the Lambs) با بازی آنتونی هاپکینز گرفته است، گفت: «[این مد] اکنون دوباره برمی‌گردد، زیرا ظاهر تبلیغی فوق‌العاده‌ای در رسانه‌های اجتماعی دارد، جایی که دوست دارید صورتتان را حوله‌پیچ کنید تا شبیه هانیبال لکتر شوید.»

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

امیلی برنشتاین، سردبیر برنامه تلویزیونی «شنیده‌ها از لس‌ آنجلس» (Overheard LA)، اوایل امسال به یک مرکز درمانی رفت تا تحت این درمان برقی قرار گیرد، جایی که پارچه‌های مرطوب با ماسک قهوه‌ای‌رنگ دکتر لکتر روی صورت او گذاشته شد.

در ویدئویی که در یوتیوب گذاشته شد، برنشتاین کل این فرایند را از ابتدا تا انتها ثبت کرد، از جمله زمانی را که جریان برق از پوستش عبور کرد و طعم فلز را زیر زبانش چشید.

پس از پایان کار، او در حالی که به برق چهره درخشانش خیره شده بود گفت: «برای خدمات هانیبال باید مرد.»

اما به اعتقاد دکتر شاه، با اینکه این درمان پتانسیل آن را دارد که باعث نفوذ بهتر محصولات مراقبت از پوست به پوست شود، بعید است اثر درازمدتی داشته باشد.

او به نیویورک پست توضیح داد: «در هر صورت، یکی از اصلی‌ترین کارهایی که انرژی گالوانیک می‌کند، افزایش جریان خون است.»

کسانی که در قلبشان باتری (پیس میکر، pacemaker) یا فلز دیگری در بدنشان دارند، به‌علت امکان رد شدن جریان برق از فلز نباید از خدمات پوستی گالوانیک استفاده کنند. همچنین، به دلیل اینکه ممکن است دستگاه‌ها از لحاظ فنی خراب باشند و خوب تنظیم نشوند، این روش درمان می‌تواند تهدیدی برای پوست باشد و باعث سوختگی پوست شود.

دکتر شاه همچنین ظاهر نقابی را که روی صورت قرار می‌گیرد وحشیانه توصیف کرد و در ادامه، به خاطر استفاده از پارچه خیس زیر این ماسک از احتمال برقراری اتصال کوتاه و بروز سوختگی موضعی ابراز نگرانی کرد.

او به این نکته نیز اشاره کرد که اگر همه‌چیز خوب پیش برود، صورت کسی که از این خدمات استفاده کرده است شبیه فردی می‌شود که انگار از دویدن برگشته است.

در حالی که این روش مشابه یون‌درمانی (یونتوفورسیس، iontophoresis) است، درمانی که برای متوقف کردن تعریق در مناطقی مانند کف دست و زیر بغل استفاده می‌شود، دکتر شاه توصیه می‌کند به روش‌های آزمایش‌شده واقعی پایبند باشید.

به گفته او، خدمات تخصصی سنتی پوست «استانداردتر» و «ایمن‌تر» است، زیرا استفاده از تجهیزات آن «آسان‌تر» است.

بیشتر از زندگی