خوشحالی طرفداران «اشیای پرنده ناشناس» از تغییر و تحولی بزرگ در پنتاگون

شان کرک‌پاتریک گفت پیش از کناره‌گیری چند کار دیگر دارد که مهم‌ترین آن بررسی تاریخی تمامی گزارش‌ها درباره پدیده‌های ناشناخته غیرعادی است

پنتاگون هرگونه کشف مربوط به «مواد بیولوژیکی غیرانسانی» را رد کرد‌‌- Canva

رئیس [اداره] شناسایی اشیای پرنده ناشناس پنتاگون تنها بعد از ۱۸ ماه کار، اعلام کرد که قصد دارد در ماه دسامبر از این سمت کناره‌گیری کند و علاقه‌مندان به اشیای پرنده ناشناس [از این موضوع] بسیار خوشحال‌اند.

شان کرک‌پاتریک در مصاحبه‌ای با پولیتیکو خبر داد که ماه آینده از سمتش کناره‌ می‌گیرد. او به این نشریه گفت: «آماده‌ رفتن‌ام. تمام کارهایی را که گفتم قصد دارم انجام بدهم، انجام داده‌ام.»

او گفت که پیش از رفتن، چند کار دیگر دارد که امیدوار است پیش از کناره‌گیری انجام دهد و مهم‌ترین آن‌ها بررسی تاریخی تمامی گزارش‌ها درباره پدیده‌های ناشناس غیرعادی است.

به جای یوفو [اشیای پرنده ناشناس] یوای‌پی [پدیده‌های ناشناس غیرعادی] را به کار می‌برند که مترادفی حامل انگ کمتر است؛ هرچند یک شیء بدون منشا فرازمینی را هم می‌توان یک یوای‌پی دانست. بالون اطلاعاتی چین را که در ماه ژانویه خبرساز شد، پیش از شناسایی، یک یوای‌پی می‌دانستند.

کرک‌پاتریک، رئیس اداره شناسایی موارد غیرعادی همه‌دامنه (ای‌ای‌آراو)، تا زمان انتخاب جانشین دائم، جایش را به تیم فیلیپس‌ - معاون فعلی کرک‌پاتریک‌ - واگذار می‌کند.

این اعلام درست یک هفته بعد از آن منتشر شد که کرک‌پاتریک خبر داد ای‌ای‌آراو برای کارمندان و پیمانکاران فعلی و سابق فدرال ایالات متحده آمریکا که فعالیت‌های دولت ایالات متحده آمریکا در مورد یوای‌پی را شاهد بوده‌اند، سیستم گزارش‌دهی راه‌اندازی می‌کند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این سیستم گزارش‌دهی درست چند ماه بعد از آن به راه افتاد که دیوید گروش، مقام سابق اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا، در برابر کنگره شهادت داد که پنتاگون وسایل نقلیه تخریب‌شده‌ای را که منشا ناشناخته داشتند و حاوی «مواد بیولوژیکی غیرانسانی» بودند، بازیابی کرده است. کرک‌‌پاتریک گفت بارها از گروش خواست که درباره آن ادعاها شواهد بیشتری ارائه کند اما هیچ‌وقت به او پاسخی داده نشد.

به گزارش دبریف، او در نشستی رسانه‌ای که دوربین اجازه ورود نداشت، گفت: «از زمان پا گرفتن ای‌ای‌آراو و از زمانی که من رئیس شدم، گروش به دیدن ما نیامد و هیچ اطلاعاتی ارائه نکرد. در طول هشت ماه گذشته ما دست‌کم چهار یا پنج بار او را دعوت کردیم ولی دعوتمان رد شد.»

گروش ادعا می‌کند که کرک‌پاتریک هرگز با او تماس نگرفته است.

گروش گفت: «من هیچ ایمیل یا تماسی از طرف آن‌ها نداشتم» و افزود که این ادعا «دروغ» است.

پنتاگون وجود هرگونه اطلاعاتی در مورد بازیابی فضاپیما، برنامه‌های مهندسی معکوس یا هرگونه کشف مربوط به «مواد بیولوژیکی غیرانسانی» را رد کرده است.

رفتن کرک‌پاتریک برای برخی از آن‌ها که [وجود] اشیای پرنده ناشناس را بی‌هیچ‌تردیدی قبول دارند و او را ناظری می‌دانند که جلو «افشا» یا اعتراف دولت ایالات متحده آمریکا به وجود بیگانگان و آمدن آن‌ها به زمین را می‌گیرد، خبر خوشایندی است.  

دادخواست Change.org در ماه اکتبر برای استعفای کرک‌پاتریک راه‌اندازی شد و نزدیک به دو هزار نفر آن را امضا کردند. این دادخواست به طور کامل به داستان تاییدنشده گروش درباره اینکه پنتاگون پدیده‌های ناشناس غیرعادی را بازیابی و مهندسی معکوس کرده است، می‌پردازد و کرک‌پاتریک و ای‌ای‌آراو را «ناظر اسرار یوای‌پی/یوفو» می‌نامد.

در این دادخواست آمده است: «دکتر کرک‌پاتریک بارها در مورد کمبود شواهد مربوط به یوای‌پی/یوفوها به مردم آمریکا دروغ گفت. تردیدی نیست که او به این کار ادامه خواهد داد.»

در حالی که طرفداران یوفو‌ــ و برخی قانون‌گذاران‌ــ دنبال بیگانگان می‌گردند، کرک‌پاتریک اشاره می‌کند که واقعیت یوای‌پی ممکن است مهم‌تر باشد و احتمالا تهدیدی فوری برای ایالات متحده آمریکا است.

او به پولیتیکو گفت: «اگر نتوانیم ثابت کنیم که این موجودات بیگانه‌اند، آن‌وقت آنچه می‌یابیم، شواهد اقدام‌های دیگران در قلمرو ما است و این مایه نگرانی است.»

© The Independent

بیشتر از جهان