اوپنهایمر از موفقیت بی‌سابقه «فردی مرکوری» عبور کرد

فروش گیشه فیلم کریستوفر نولان همچنان رکوردشکن است

مت دیمون، امیلی برانت، کیلین مورفی و فلورنس پیو ـ HENRY NICHOLLS / AFP

نزدیک به دو ماه از اکران «اوپنهایمر» می‌گذرد و فروش این ساخته کریستوفر نولان همچنان رکوردشکن است.

به گزارش باکس آفیس موجو، جدیدترین فیلم پرفروش این کارگردان برنده جایزه، با بازی کیلین مورفی در نقش پدر بمب اتمی، جی رابرت اوپنهایمر، به‌طوررسمی از فروش جهانی ۹۱۲ میلیون دلار فراتر رفت.

این بدان معنا است که اوپنهایمر از فیلم «راپسودی بوهمی» درباره فردی مرکوری محصول سال ۲۰۱۸، ساخته برایان سینگر پیشی گرفته و در فروش جهانی به پرفروش‌ترین فیلم زندگینامه‌ای تاریخ تبدیل شده است. رامی مالک در این فیلم که ۹۱۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشت، نقش کویین، خواننده فقید، را بازی کرد.

«اوپنهایمر» که همزمان با «باربی» ساخته گرتا گرویگ در ماه ژوییه در سینماها اکران شد، از تبلیغات فراگیر «باربنهایمر»‌ بهره برد و همین امر باعث شد طرفداران [سینما] هر دو فیلم را با هیجان تماشا کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

در این میان، کمدی – درام دلچسب گرویگ درباره عروسک محبوب [شرکت] متل با بازی مارگو رابی و رایان گسلینگ، ۱.۳ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد و گرویگ ۴۰ ساله به نخستین کارگردان زنی تبدیل شد که [فیلمش] بیش از یک میلیارد دلار فروش کرده است.

اوایل ماه اوت، فروش فیلم نولان با عبور از مرز ۵۵۰ میلیون دلار به پردرآمدترین فیلم در مورد جنگ جهانی دوم در تمام دوران‌ها تبدیل شد.

اکنون این فیلم در راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes)، پایگاه جمع‌آوری نقد و بررسی ۹۳ درصد امتیاز گرفته است. کلاریس لافری از ایندیپندنت در نقد چهارستاره خود از اوپنهایمر آن را «هوشمندانه، تخیلی و نولان را در اوج کار خود» توصیف کرد.

«راپسودی بوهمی» که اسکار بهترین بازیگر مرد را برای مالک ۴۲ ساله به ارمغان آورد، برنده جوایز اسکار بهترین تدوین فیلم، بهترین تدوین صدا و بهترین میکس صدا در سال ۲۰۱۹ شد.       

«اوپنهایمر» در نودوچهارمین دوره جوایز اسکار سال آینده با حضور «بیچارگان» ساخته یورگوس لانتیموس که پیشتاز [اسکار] برای بهترین فیلم است، رقابتی سخت در پیش دارد.

این فیلم علمی‌تخیلی عاشقانه با بازی اما استون جایزه برتر جشنواره امسال ونیز را از آن خود کرد. شیر طلایی نشانه احتمال برد جوایز در طول فصل آتی اهدای جوایز است.

فیلم‌های آماده اکران شامل فیلم جدید مارتین اسکورسیزی، «قاتلان ماه گل»، فیلم بردلی کوپر، «مایسترو»، درباره لئونارد برنشتاین آهنگساز و فیلم «بازمانده‌ها» ساخته الکساندر پاین است.

© The Independent

بیشتر از فیلم