ملکه مد خاورمیانه در سفرهای خارجی چگونه لباس انتخاب می‌کند

او هنگام سفر از قطعاتی استفاده می‌کند که به فرهنگ کشور میزبان اشاره می‌کند

در کمد رانیا قطعه‌های بی‌شماری از خانه‌های مد پیشرو جهان وجود دارد که او در تلفیق با فضای سلطنتی، جلوه دیگری به آنها داده است-Facebook/Queenrania

از زمانی که ملکه رانیا در سال ۱۹۹۹ و در ۲۸ سالگی با شاهزاده آن‌زمان و شاه فعلی اردن ازدواج کرد، سبک لباس پوشیدن سلطنتی‌اش که ظرافت مدرنی دارد، مورد ستایش است.

در کمد لباس رانیا لباس‌های بی‌شماری از خانه‌های مد پیشرو جهان وجود دارد که او در تلفیق با فضای سلطنتی، جلوه دیگری به آنها داده است. در طول ۲۰ سال گذشته، مدل‌هایی از خانه‌های مد بزرگی چون والنتینو، ژیوانشی، دیور و طراحان مد مستقلی چون پیتر پیلوتو، آنتونیو براردی و هوییشان ژانگ در بین لباس‌های او به چشم می‌خورد.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

علاوه بر این‌ها او یکی از طرفداران سرسخت طراحان مد خاورمیانه است، و در جهت معرفی آنها به جهان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. خانه مد لبنانی الی صعب، خانه مد عراقی-لبنانی هاریتاند، خانه مد اردنی-فلسطینی هاما فشن تنها تعدادی از فعالان مد خاورمیانه هستند که در کمد لباس او جایگاه مخصوصی دارند.

همانطور که از یک ملکه انتظار می‌رود، کمد لباس سلطنتی رانیا که از والدین فلسطینی در کویت متولد شده است، گرایش دیپلماتیک دارد. او هنگام سفر از قطعاتی استفاده می‌کند که به فرهنگ کشور میزبان اشاره می‌کند. قرمز، یکی از سه رنگ پرچم کشور اردن انتخاب پرتکرار این فعال حقوق زنان است. علاوه بر این، سبک زیبای پوشش او به عنوان ملکه یک کشور و مادر چهار فرزند که یکی از صد زن بانفوذ جهان است، با قوانین پوشش محافظه‌کارانه سلطنتی مطابقت دارد.


ملکه رانیا در جشن عروسی دخترش، امیره ایمان که اوایل ماه مارس سال جاری برگزار شد، پیراهنی پلیسه‌ای از مجموعه فاخر ۲۰۲۲ دیور به تن داشت.

در سپتامبر سال گذشته، او در یک مجمع سازمان ملل متحد در نیویورک، با کت و شلوار صورتی رنگی از الکساندر مک‌کوئین ظاهر شد، که شباهت آن با کت و شلوار صورتی رنگی از همین خانه مد، که کیت میدلتون در اوایل سال گذشته بر تن داشت، از دید روزنامه‌های بریتانیا پنهان نماند.


همچنین در سال ۲۰۱۸ هنگامی که در یک سفر رسمی دولتی به همراه همسرش، پادشاه اردن به هلند رفت، در کنار ملکه ماکسیما، ملکه هلند لباس‌هایی از یک طیف رنگی پوشیده بود.

ملکه رانیا که پس از مراسم عروسی دخترش، جشن عروسی پسرش، ولیعهد حسین را در پیش دارد، در اکتبر ۲۰۲۲ با ظاهری قهوه‌ای رنگ و به طراحی یوهانا اورتیز، طراح کلمبیایی، ظاهر شد که بسیاری آن را با لباسی که مگان مارکل، دوشس ساسکس در سال ۲۰۲۰ در لندن پوشیده بود مقایسه کردند. به گفته رسانه‌های بریتانیا، سلیقه مشترک این دو عضو خانواده‌ سلطنتی در کیف نیز شباهت‌هایی دارد، چنانچه هر دو کیف‌های مشابه‌ای از گابریلا هرست نینا دارند.


تاجی که امیره ایمان در مراسم عروسی‌اش روی سر گذاشته بود، نیز یکی از تاج‌های ملکه رانیا بود که اولین بار در سال ۲۰۰۱ در یک ضیافت دولتی مجلل در دیدار با ملکه الیزابت و دوک ادینبورو در قلعه وینزور بر سر گذاشته بود.

بیشتر از مُد و زیبایی