کاهش محدودیت‌های کرونایی در عربستان سعودی

از روز یکشنبه پوشیدن ماسک در فضاهای باز برای افرادی که کاملا واکسینه شده‌اند اجباری نیست

حدود ۶۷ درصد جمعیت این کشور در برابر ویروس کرونا به‌طور کامل واکسینه شده‌اند- FAYEZ NURELDINE / AFP

محدودیت‌هایی که پیش‌تر در عربستان به دلیل همه‌گیری کرونا اعمال شده بود، از روز یکشنبه و با اجازه گردهمایی و لغو استفاده اجباری از ماسک صورت در برخی امکان برای افرادی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند، کاهش خواهد یافت.

به گزارش شبکه العربیه، وزارت کشور سعودی روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که پوشیدن ماسک در فضاهای باز برای افرادی که کاملا واکسینه شده‌اند دیگر اجباری نیست، گرچه مردم باید همچنان در امکان بسته از ماسک استفاده کنند.

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، وسایل نقلیه عمومی، رستوران‌ها، سنماها، و دیگر مراکز تجمع مجهز به دستگاه‌های نظارتی کرونا نیز دیگر اجباری نخواهد بود و این اماکن می‌توانند با حداکثر ظرفیت خود به فعالیت ادامه دهند.

از دیگر محدودیت‌هایی که برچیده خواهد شد، حداکثر تعداد زائران در مسجد بزرگ مکه است و زائرانی که واکسن‌های کووید-۱۹ را کاملا دریافت کرده‌اند می‌توانند با ماسک و استفاده از اپلیکیشن مخصوص «عمره» وارد این مکان شوند.

همین دستورالعمل در مورد مسجد پیامبر در مدینه نیز به اجرا در خواهد آمد.

وزارت کشور عربستان سعودی همچنین یادآوری کرده است که دستورالعمل‌های کرونا بر اساس شرایط همه‌گیری در کشور ممکن است تغییر کنند. حدود ۶۷ درصد جمعیت این کشور در برابر ویروس کرونا به‌طور کامل واکسینه شده‌اند.

بیشتر از جهان