یکی از سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان اصلیتی ایرانی داشت

استیو نیکوئی با انتقاد از بایدن گفت که او به سربازان آمریکایی خیانت کرده است

کریم نیکویی-Twitter: @travisakers

پنجشنبه، ۲۶ اوت، ۴ شهریور، برای استیو نیکوئی، نجار کالیفرنیایی یک روز طاقت فرسا بود. او می‌دانست که فرزندش کریم، تفنگدار دریایی آمریکایی در فرودگاه کابل مستقر است، اما وقتی شنید که آنجا بمب‌گذاری شده، نمی‌دانست که کریم زنده است یا مرده.

تنها چند ساعت پس از هشدار ارتش آمریکا در مورد تهدید تروریستی قریب‌الوقوع، یک حمله انتحاری فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی و مناطق اطراف آن را لرزاند. دست کم ۱۳ نظامی آمریکایی کشته و ‍۱۸ نفر دیگر زخمی شدند. شمار زیادی از افغان‌ها نیز در این حمله تروریستی کشته شدند.

مقام‌های نظامی آمریکا، اسامی نیروهای کشته شده را اعلام نکرده‌اند، اما گفته‌اند که ۱۰ تفنگدار دریایی، دو سرباز و یک عضو نیروی دریایی این کشور کشته شده‌اند.

نیکوئی صبح روز جمعه در گفتگو با روزنامه دیلی بیست گفت: «فهمیدم که در کابل انفجار صورت گرفته است. من دیروز کارم را تعطیل کردم و جلو تلویزیون نشستم تا اخبار را پیگیری کنم.»

استیو نیکوئی گفت که هشت ساعت پس از انفجار، گروهی از تفنگداران دریایی به منزلش آمدند و خبر کشته شدن کریم را به او دادند. او گفت که افرادی که آمده بودند به حدی منقلب بودند که او سعی می‌کرده تا آن‌ها را آرام کند. کریم نیکوئی در زمان مرگ تنها ۲۰ سال سن داشت. 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

پدر سرباز کشته‌شده آمریکایی می‌گوید که پسرش به کاری که انجام می‌داد عشق می‌ورزید.

نیکوئی گفت که می‌خواهد به «مقام رئیس جمهوری» احترام بگذارد، اما علاقه‌ای به جو بایدن ندارد. نیکوئی از حامیان ترامپ بوده است. پسر او در زمان ریاست‌جمهوری ترامپ به ارتش پیوست. نیکویی می‌گوید که باور داشته است که ترامپ کسی نبود که مردم و سربازان آمریکایی را به خطر بیندازد.

این تنها انتقاد استیو نیکوئی از بایدن نبود. او گفت که پسرش و دیگر سربازان آمریکایی در حالی به کابل اعزام شدند که شهر در دست طالبان بود. او فرماندهان ارتش آمریکا را ملامت کرد و گفت که بایدن به پسرش و دیگر سربازان آمریکایی خیانت کرده است.