پیش‌بینی بیل گیتس: بازگشت جهان به وضعیت عادی تا سال ۲۰۲۲

«تنها خبر خوب، امکان دسترسی به واکسن است» 

از زمان شروع همه‌گیری کرونا، بیل گیتس آماج چندین اتهام مبتنی بر تئوری توطئه بوده است-Ludovic MARIN / AFP

بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت و بانی امور خیریه، پیش‌بینی کرد که به دلیل وجود واکسن کرونا، جهان تا پایان سال ۲۰۲۲ به وضعیت عادی باز می‌گردد. 

این میلیاردر، همه گیری بیماری کووید-۱۹ را یک «تراژدی خارق‌العاده» توصیف کرد و افزود: «تنها خبر خوب، امکان دسترسی به واکسن است.» 

بیل گیتس در مصاحبه با روزنامه لهستانی گزت ویبورزکا و تلویزون تی‌وی‌ان۲۴، گفت: «تا پایان سال ۲۰۲۲، اساسا ما باید به وضعیت عادی بازگردیم.» 

Read More

This section contains relevant reference points, placed in (Inner related node field)

این ابرازنظر بیل گیتس، تنها چند هفته پس از آن بیان می‌شود که وی در سخنانی در شبکه اجتماعی کلاب‌هاوس، پیش‌بینی کرده بود مردم می‌توانند نسبت به تغییر اوضاع در بهار و تابستان امسال امیدوار باشند. 

بیل گیتس در سال ۲۰۱۴ از ریاست هیئت‌مدیره شرکت مایکروسافت کناره‌گیری کرد؛ با این حال، او از طریق بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس، به پرداخت حداقل ۱.۷ میلیارد دلار کمک برای مقابله جهانی علیه همه‌گیری کووید-۱۹، متعهد شده است. 

بیش از ۲۵۰ میلیون دلار برای تداوم در تحقیق و توسعه واکسن‌های جدید و ۱۵۶ میلیون دلار هم به طرح کواکس برای تسهیل امکان دسترسی کشورهای کم‌درامد، اختصاص یافته شده است. 

مبالغی هم از سوی این بنیاد خیریه برای تشخیص  بیماری و دیگر روش‌های درمانی بیماری کووید-۱۹، در نظر گرفته شده است. 

طرح تسهیل کننده کواکس که از سوی «سازمان جهانی بهداشت» و «ائتلاف جهانی برای واکسیناسیون و ایمن سازی پشتیبانی» می‌شود، برای تامین دو میلیارد دوز واکسن تا پایان سال ۲۰۲۱ برای کشورهای کم‌درامد، تلاش می کند. 

از زمان شروع همه‌گیری کرونا، بیل گیتس آماج چندین اتهام مبتنی بر تئوری توطئه بوده است. اتهاماتی مانند بهره‌برداری او از ویروس کرونا و کشت/تزریق ریزتراشه (میکروچیپ) به انسان‌ها و کنترل آن‌ها از این طریق. 

بیل گیتس به عنوان یک هوادار سرسخت مقابله با بحران تغییرات آب‌وهوایی هم شناخته می‌شود. او در مصاحبه‌ای که به تازگی با بی‌بی‌سی داشته، گفته است: «[مقابله با تغییرات آب‌وهوایی] حیرت‌انگیزترین کاری است که انسانیت تا به حال انجام داده است.» 

گزارش های بیشتر از رویترز

© The Independent

بیشتر از جهان